13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro muže3 tipy, jak podpořit mužskou plodnost

3 tipy, jak podpořit mužskou plodnost

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Čím dál více párů má problémy s přirozeným otěhotněním. Podle dat světové zdravotnické organizace WHO měli muži v roce 2010 o 75 % méně spermií než v roce 1950. A ani s kvalitou těch zbývajících spermií to není zrovna veselé. V tomto článku vám dáme tipy, jak podpořit kvalitu i kvantitu mužských spermií, a zvýšit tak plodnost.

1) Změňte svůj jídelníček

Není žádnou novinkou, že zdravá strava umí s naším tělem dělat naprosté zázraky. Ty sice nejsou na počkání, ale zato je na ni v mnoha ohledech spoleh. Podle Mayo Clinic byste měli konzumovat potraviny bohaté na antioxidanty. Do těch patři zejména banány, semínka, ořechy, čokoláda s vysokým obsahem kakaa, goji, ženšen apod. Naopak se vyvarujte tučným potravinám, polotovarům, tučným výrobkům, umělým sladidlům apod. Díky vyváženému a zdravému jídelníčku nebudete muset investovat do drahých doplňků stravy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Upravte svůj životní styl

V prvé řadě je třeba zkontrolovat léky, které berete. Na webu andromeda.cz si můžete přečíst výčet léčiv, které ovlivňují schopnost přivést partnerku do jiného stavu. Patří mezi ně například antidepresiva, léky používané k léčbě průjmů, plísní apod. Nikdy však léky nevysazujte bez řádné konzultace s vaším doktorem! Měli byste také zabránit nadměrnému pobytu v horku. Nedávejte si proto příliš horké koupele a saunám se vyhněte obloukem. Nezapomeňte si také vypnout vyhřívání sedačky v autě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Mějte pravidelný sex

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

Sexuální abstinence je zabijákem spermií. Pravidelný sex se odrazí na kvalitě i kvantitě spermií. Na webu Otehotnet.cz se můžete dočíst, že po dvoudenní abstinenci začíná klesat kvantita i kvalita spermií.

Výše uvedené tipy jsou jen odrazovým můstkem, jak podpořit mužskou plodnost. Dále byste si měli udržovat zdravou váhu, dát přednost volnějšímu spodnímu prádlu před těsným, vyhýbat se alkoholu, stresu apod. O dalších faktorech ovlivňujících přirozené otěhotnění si však povíme jindy.

Zdroje

https://www.fnol.cz/aktuality/jak-zlepsit-spermiogram-pomoci-muze-uprava-stravy

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/getting-pregnant/in-depth/fertility/art-20047584

https://www.otehotnet.cz/clanky-a-rady/jak-probudit-muzskou-plodnost-a-zvysit-kvalitu-spermii/

Nejnovější příběhy