13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyCelý život hledáte správného šéfa? Víme, jaké znaky ho dokážou odhalit!

Celý život hledáte správného šéfa? Víme, jaké znaky ho dokážou odhalit!

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Každý by chtěl mít dobrého šéfa. Kdo říká, že je mu to jedno, pak lže. Jak ale poznat dobrého šéfa? To je otázka, kterou si pokládá velké procento zaměstnaných lidí. Někdy označujeme neprávem svého šéfa za špatného, přitom už si neodpovíme na to, proč se v danou chvíli tak zachoval. Váš šéf by měl mít stále váš respekt. Snažte se jej tedy více pochopit. To platí i o jednotlivých událostech, které se odehrají na pracovišti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dobrý šéf jako známka správného respektu

Autorita je u šéfa základem úspěchu. Autorita se ale může dělit na více věcí. Jak tedy v tomhle směru poznat toho správného šéfa? Správný šéf má pochopení. Jinými slovy jej označujeme za dobráka, který člověka nepotopí a vždy se s ním dá domluvit. Na druhou stranu má ovšem takový respekt, že se sebou nenechá orat. Chybu zaměstnanců toleruje a chápe. Flákačům ale pracovní život neusnadňuje. Dále se snaží správný šéf dávat lidem prostor. Potřebuje si jít odskočit na záchod? Pak s tím nemá problém. Je to také jeho povinnost. Pokud vás ale pustí i na cigaretu, je to jeho dobrá vůle.

Opět zde ale platí pravidlo, že byste na cigaretu neměli odcházet každých 20 minut. Má zdravé sebevědomí a prostor vám dává i v případě nápadů. Má doposud vymyšlený plán toho, jak máte odvádět svou práci? Vy ale máte nápad na to, jak celý proces ulehčit? Správný šéf si vás vyslechne. Dokáže ocenit chytré a šikovné lidi. Nemá problém přejít na váš systém. Zároveň vás rád za zlepšovák ocení. Špatný šéf lidi nechválí, aby si o sobě příliš nemysleli. To je ale chyba. Správný šéf nemá problém udělit pochvalu i menší odměnu. Kromě pochvaly vás oceňuje a váží si vás. I šéf může mít ke svému zaměstnanci respekt.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Správný šéf je výhrou

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Férovost je základem úspěchu. Správný šéf je férový a nehraje na několik stran, jak se mu to zrovna hodí. Říká věci na rovinu a používá argumenty, které po čase nemění. Je spravedlivý. Na závěr je správný šéf ten, který umí uznat chybu. Pokud je zaměstnanec v právu a má pravdu, správný šéf to přizná a nebude hledat výmluvy, jak se z toho dostat, jak konstatuje web Prace.cz.

Zdroj: Prace.cz

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy