13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyChcete i v zimě jezdit na kole? Máme pro vás tipy, jak se...

Chcete i v zimě jezdit na kole? Máme pro vás tipy, jak se vhodně obléknout

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Nechcete čekat až na příchod jara, abyste mohli šlápnout do pedálů? Pokud jste zvyklí na pravidelný pohyb, může pro vás být zimní pauza v oblíbené cyklistice dlouhá. Chcete-li jezdit na kole i v tomto počasí, musíte vědět, jak se na kolo vhodně obléknout. Poradíme vám, co na sebe a jak správně vrstvit oblečení.

Vrstvy jsou základ

Podle webu Training Peaks je nejdůležitějším pravidlem pro zimní cyklistiku naučit se správně vrstvit oblečení. Oblékněte se tak, aby vám byla zima prvních pár minut jízdy. Ve chvíli, kdy vám bude teplo už tehdy, kdy začnete, vystavujete své tělo přehřátí, a to není dobré. Začněte proto s lehkou základní vrstvou, která odvede od těla pot. Poté oblékněte tričko, termobundu a nezapomeňte na rukavice.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

I nohy musí být v teple

Hodně lidí dělá tu chybu, že se dobře oblečou „nahoře“, ale na nohy zapomínají. Následně je jim na kole zima, domů se vrací s červenými stehny a zkrátka je všechno špatně. „Pokud jde o spodní polovinu těla, kvalitní zimní cyklistické punčocháče, termální cyklistické šortky anebo návleky na nohy jsou cenným doplňkem vašeho zimního cyklistického šatníku,“ radí web Canyon.

Bez čepice ani ránu

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Pokud si myslíte, že na hlavu nasadíte helmu a obejdete se bez čepice, pak jste na omylu. Web Cycling Tips upozorňuje, že až 20 % tělesného tepla může být ztraceno právě hlavou, proto se bez čepice na kolo rozhodně nevydávejte. Pokud vám vadí čepice, vezměte si alespoň šátek přes uši.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Myslete na svoje bezpečí

Jízda na kole v zimě vyžaduje nejen speciální přípravu, pokud jde o oblečení, ale je také potřeba myslet na bezpečí. V zimě se dříve stmívá, proto je pravděpodobné, že se budete na kole pohybovat v hůře viditelných podmínkách. Proto myslete na své bezpečí. Nechcete-li si pořizovat přímo reflexní cyklistické oblečení, pamatujte alespoň na různé reflexní pásky, nálepky a odrazky.

Zdroj: trainingpeaks.com, canyon.com, cyclingtips.com

Nikol Kolomazníková
Vždy pro mě bylo snazší navázat přátelství s muži než s ženami. Kamarádům jsem se stala vrbou i poradkyní, ať už jde o vztahy nebo tipy, co na sebe. Na webu Men.cz se věnuji módním trendům pro muže, tipům pro kutily a sem tam přihodím nějakou radu, která se ve vztazích mužů a žen neztratí.

Nejnovější příběhy