13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyChcete se naučit cizí jazyk? Vyzkoušejte Duolingo!

Chcete se naučit cizí jazyk? Vyzkoušejte Duolingo!

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Duolingo je snad nejznámější aplikace na výuku cizího jazyka po celém světě. Jak píše Cs.wikipedia.org, hlavním tvůrcem je Luis von Ahn. Aplikace byla oficiálně spuštěna v roce 2012. V dnešní době má půl miliardy uživatelů po celém světě! Máme pro vás 4 důvody, proč by neměla uniknout vaší pozornosti.

1) Přizpůsobí se

Každý student má nejen rozdílnou jazykovou úroveň, ale také má jiné potřeby. Duolingo se vám přizpůsobí. Zpočátku vám nabídne úroveň podle vstupního testu. Podle typů chyb vám bude následně předkládat úlohy na jejich procvičení s cílem je eliminovat. Navíc si můžete vybrat z 36 nabízených cizích jazyků. Který z nich vyzkoušíte zrovna vy?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Je zdarma

Pro mnohé studenty cizího jazyka je tento bod tím nejdůležitějším. Pcmag.com zastává názor, že i ve srovnání s placenými aplikacemi určenými k výuce cizích jazyků, patří aplikace Duolingo k těm nejlepším. Můžete si však zaplatit verzi Duolingo Plus za necelých 13 dolarů za měsíc, která nabízí různé benefity, jako jsou například zajímavější a neomezená cvičení, odstranění reklam apod.

3) Baví

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Aplikace Duolingo využívá herní prvky, kterou jsou zábavné, a navíc jednotlivá cvičení netrvají příliš dlouho. Proto je toto učení cizích jazyků vhodné také pro děti a dospívající. Cvičení se mění, takže se při učení rozhodně nudit nebudete. Za každý splněný úsek, výzvu apod. dostáváte různé druhy odměn.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4) Překvapuje

Pokud budete aplikaci aktualizovat, budete překvapení, s jakými novinkami se sem tam vytasí. Věděli jste třeba, že se s Duolingo nyní můžete naučit také Klingonštinu (umělý jazyk vymyšlený herci ze Star Treku)?

Na závěr je třeba zmínit, že jsou lekce vhodné především pro začátečníky až mírně pokročilé. Také je třeba zmínit, že by se jazyk neměl učit jen prostřednictvím jednoho zdroje. V ideálním případě byste měli užívání aplikace kombinovat s učebnicemi, lekcemi vedenými zkušeným lektorem apod.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Duolingo

Nejnovější příběhy