Duolingo je snad nejznámější aplikace na výuku cizího jazyka po celém světě. Jak píše Cs.wikipedia.org, hlavním tvůrcem je Luis von Ahn. Aplikace byla oficiálně spuštěna v roce 2012. V dnešní době má půl miliardy uživatelů po celém světě! Máme pro vás 4 důvody, proč by neměla uniknout vaší pozornosti.
1) Přizpůsobí se
Každý student má nejen rozdílnou jazykovou úroveň, ale také má jiné potřeby. Duolingo se vám přizpůsobí. Zpočátku vám nabídne úroveň podle vstupního testu. Podle typů chyb vám bude následně předkládat úlohy na jejich procvičení s cílem je eliminovat. Navíc si můžete vybrat z 36 nabízených cizích jazyků. Který z nich vyzkoušíte zrovna vy?

2) Je zdarma
Pro mnohé studenty cizího jazyka je tento bod tím nejdůležitějším. Pcmag.com zastává názor, že i ve srovnání s placenými aplikacemi určenými k výuce cizích jazyků, patří aplikace Duolingo k těm nejlepším. Můžete si však zaplatit verzi Duolingo Plus za necelých 13 dolarů za měsíc, která nabízí různé benefity, jako jsou například zajímavější a neomezená cvičení, odstranění reklam apod.
3) Baví
Čtěte také:
Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?
Aplikace Duolingo využívá herní prvky, kterou jsou zábavné, a navíc jednotlivá cvičení netrvají příliš dlouho. Proto je toto učení cizích jazyků vhodné také pro děti a dospívající. Cvičení se mění, takže se při učení rozhodně nudit nebudete. Za každý splněný úsek, výzvu apod. dostáváte různé druhy odměn.

4) Překvapuje
Pokud budete aplikaci aktualizovat, budete překvapení, s jakými novinkami se sem tam vytasí. Věděli jste třeba, že se s Duolingo nyní můžete naučit také Klingonštinu (umělý jazyk vymyšlený herci ze Star Treku)?
Na závěr je třeba zmínit, že jsou lekce vhodné především pro začátečníky až mírně pokročilé. Také je třeba zmínit, že by se jazyk neměl učit jen prostřednictvím jednoho zdroje. V ideálním případě byste měli užívání aplikace kombinovat s učebnicemi, lekcemi vedenými zkušeným lektorem apod.