13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůAuto MotoCitroen C5X se vrací k tradici francouzských limuzín, byť trochu osobitě

Citroen C5X se vrací k tradici francouzských limuzín, byť trochu osobitě

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Kombi se bude vyrábět v Číně.

Fanoušci velkých komfortních Citroënů si na nástupce C5 museli počkat čtyři roky. Nyní francouzská automobilka představuje svoji novou vlajkovou loď pod názvem Citroën C5X.

Po designové stránce se jedná o nevšední mix praktického kombi s komfortem sedanu a vyšším sezením známým z SUV. Samotný šéf Citroënu Vincent Cobée tvrdí, že auto navrhli tak, aby se líbilo zákazníkům všech tří zmíněných segmentů.

Čtěte také:

Zvažujete pořízení rodinného automobilu? Víme, co sledovat při výběru

I když má C5X podobné rysy, jako C4, jedná se o zástupce D segmentu střední třídy aut čemuž odpovídá délka 4 805 mm i rozvor kol 2 785 mm. Novinka nabídne dostatek místa i na zadních sedadlech ak tomu ještě kufr o objemu 545 litrů.

Auto je postaveno na platformě EMP2, kterou koncern Stellantis využívá od kompaktních modelů výše, u Citroënů například pro SUV C5 Aircross. Pro C5X to znamená, že v nabídce bude mít benzinové i plugin hybridní motory, s plně elektrickou verzí se ovšem nepočítá.

Největší novinkou je použití adaptivních tlumičů Advanced Comfort, které budou pro plug-hybridní verzi standardem. Řidič bude mít na výběr tři režimy, které upravují chování progresivních hydraulických dorazů.

V interiéru s přístrojovou deskou velmi podobnou modelu C4 je nový head-up displej promítán přímo na čelní sklo a infotainment s rychlejší odezvou a možnostmi personalizace. Ve výbavě nebude chybět adaptivní tempomat či aktivní udržování vozidla v jízdním pruhu.

Zatím známe jen specifikaci plug-in hybridního motoru. Ten je stejný jako u současného C5 Aircross PHEV, tedy k dispozici je systémový výkon 166 kW (225 koní) kombinující 1,6litrový čtyřválec s elektromotorem. Čistě elektrický dojezd je 50 kilometrů.

Nový Citroën C5X se bude vyrábět v Číně, jelikož se předpokládá, že půjde o největší trh pro tento model. Objednávky začne výrobce přijímat od října, na cestách uvidíme kombi až příští rok. S verzí sedan, jaká byla pro C5 v minulých generacích běžná, se už nepočítá.

Nejnovější příběhy