13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyCo je kapsulový šatník a co by v něm mužům rozhodně nemělo...

Co je kapsulový šatník a co by v něm mužům rozhodně nemělo chybět?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

V souvislosti s ekologií a udržitelností jste se možná již setkali s pojmem kapsulový šatník. Mohlo by se zdát, že se jedná o celkem nový pojem. Faktem ale je, že ho zavedla Sussie Faux, majitelka londýnského butiku Wardrobe, už koncem 70. let minulého století. Cílem takového šatníku je vlastnit jen malé množství kousků oblečení, které se snadno kombinují. Díky tomu můžete bez dlouhého přemýšlení tvořit spoustu vždy skvěle vypadajících outfitů. V tomto článku se podíváme na 6 věcí, které vám v šatníku nesmí chybět.

1) Oblek

I když nepatříte mezi podnikatele, manažery nebo nevykonáváte povolání, které vyžaduje časté nošení obleků, přece jen ho využijete na různé příležitosti. Zvolte takový, který vám dokonale padne, nebo si ho nechte rovnou ušít na míru. Mezi nejvhodnější barvy patří oblek v černé, tmavě šedé nebo v námořnicky modré.

2) Košile

Jednobarevné košile jsou dalším must have kapsulového šatníku. Bílé, černé, béžové nebo další neutrální barvy košil jsou univerzální a hodí se prakticky ke všemu. Dokonce i k džínům. Což nás přivádí k následujícímu bodu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Kalhoty

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Džíny bez prodření nebo děr jsou nesmrtelné a neměly by vám rozhodně chybět. Pokud si vyberete nějaké od známých značek zaměřujících se na jejich výrobu, můžete si být jisti, že vám vydrží skutečně věčně. Také černé kalhoty jsou univerzální kousek šatníku.

4) Basic trička

Jednobarevná trička s krátkým nebo i dlouhým rukávem u vás rozhodně najdou časté využití. Můžete je nosit samostatně, ale také pod svetr nebo sako v rámci casual dress code. V tričkách vyrobených z bio bavlny se budete doslova cítit jako v bavlnce.

5) Svetr

Spokojte se jen s tím nejlepším. Vybírejte svetr z kašmíru nebo vlny. Nejenže vypadají luxusně, ale také úžasně hřejí. Můžete ho nosit samostatně nebo si pod něj vzít košili a nechat z výstřihu vystrčený límeček.

6) Doplňky

Pokud nedáte bez doplňků ani ránu, zvolte takové, které jsou z koženého materiálu. Ať už to budou hodinky s koženým páskem, taška přes rameno nebo pásek do kalhot, na kůži se zub času podepíše jen v tom dobrém slova smyslu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Při výběru kousků do vašeho šatníku se zaměřujte na kvalitu a ne na kvantitu. Měl by obsahovat jednoduché kousky, které se snadno kombinují. Vzhledem k tomu, že jsou univerzální, nikdy nevyjdou z módy. A budete se z nich tak dlouho radovat.

Nejnovější příběhy