13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyCo musíte vědět, když chcete začít nabírat svaly?

Co musíte vědět, když chcete začít nabírat svaly?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Sníte o těle s vytesanými svaly? Chcete postavu, která bude budovat respekt? Stojíte-li teprve na startovní čáře, je dobře, že si čtete tenhle článek. Prozradíme vám v něm důležité informace, které musíte znát, když chcete začít nabírat svaly. Budovat svalovou hmotu totiž není jen tak a mnoho mužů v tomto ohledu chybuje.

Zapomeňte na kalorický deficit

Mnoho mužů si myslí, že když chtějí začít budovat hmotu, musí omezit stravu. Je tomu ale právě naopak. Zaměřte se na to, abyste udržovali kalorický přebytek. Naše tělo při běžném provozu spálí poměrně dost kalorií a to, co zbyde, použije na tvorbu svalů – právě to potřebujete, abyste mohli začít tvořit hmotu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bílkoviny jsou základ

„Konzumujte alespoň 1 gram bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti denně. Protein poskytuje aminokyseliny, které se používají jako stavební kameny svalových bílkovin,“ vysvětluje web Muscle and Fitness.

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Ačkoli doporučená denní dávka bílkovin je stanovena na méně než půl gramu na kilogram tělesné hmotnosti pro typickou osobu, odborníci doporučují, že muži, kteří se zabývají svalovou hmotou, potřebují zhruba dvojnásobek tohoto množství.

Zařaďte nižší počet opakování a těžké váhy

Chcete-li začít budovat svaly, zaměřte se na cvičení s těžkou váhou, kdy je ale důležité provádět nízký počet opakování. Závaží, která používáte, by měla být dostatečně těžká, abyste mohli provádět pouze něco mezi 4–8 opakováními. Když můžete dokončit více než 8 opakování, je čas přejít na těžší váhu, radí web Evolve MMA.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nezanedbávejte spánek

I když už se možná vidíte v cíli a chcete ho dosáhnout co nejdříve, neměli byste zapomínat na důležitost spánku a odpočinku. Naučte se naslouchat svému tělu a uvědomte si, že každý sval potřebuje dostatek času na obnovení tkáně a odpočinek. „Během spánku navíc probíhá největší růst svalstva a důležitá regenerace,“ doplňuje web Esmond.

Zdroj: muscleandfitness.com, evolve-mma.com, Esmond.cz

Nikol Kolomazníková
Vždy pro mě bylo snazší navázat přátelství s muži než s ženami. Kamarádům jsem se stala vrbou i poradkyní, ať už jde o vztahy nebo tipy, co na sebe. Na webu Men.cz se věnuji módním trendům pro muže, tipům pro kutily a sem tam přihodím nějakou radu, která se ve vztazích mužů a žen neztratí.

Nejnovější příběhy