13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeI muži by měli mít upravené nehty. Co čekat od návštěvy manikérky?

I muži by měli mít upravené nehty. Co čekat od návštěvy manikérky?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Návštěva manikérky v dnešní době není jen výsadou žen. Salony začínají čím dál častěji vyhledávat také muži. Čistými a upravenými nehty by se totiž měl pyšnit naprosto každý. A to zejména ti z vás, kteří trpí na záděry, záněty nehtového lůžka, mykotické problémy, kousání nehtů a další nepříjemnostmi. Manikérku by čas od času měl navštěvovat každý muž a je jedno, jestli je to podnikatel nebo zedník. Nemějte obavy, že odejdete ze salonu s dlouhými umělými nehty à la Střihoruký Edward. Proces je navíc nejen bezbolestný, ale je to také úžasná forma relaxu. Pojďme se podívat, co od návštěvy manikérky očekávat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Suchá versus mokrá manikúra

V souvislosti s péčí o nehty se můžete obecně setkat se dvěma běžnými postupy. Při suché manikúře se odstraní nehtová kůžička lemující nehet pomocí nůžek a jemné brusky. U mokré manikúry se ruce nejprve namáčejí do změkčující lázně a kůžička se následně vystřihuje nůžkami nebo kleštičkami. Mokrá lázeň je určena spíše pro výrazně ztvrdlou kůži prstů, kterými nejčastěji trpí manuálně pracující lidé. Manikérka zvolí typ, který je pro vás vhodnější.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pánská manikúra krok za krokem

  • Manikérka nejprve zhodnotí stav nehtů a jejich okolí. Může vás vyzpovídat, jakou práci děláte, jak se o nehty staráte, zda kouříte nebo zda trpíte na nějaké problémy s nehty spjatými (pokud to na první pohled není viditelné).
  • Společně se domluvíte na tom, jaký by měl být vámi očekávaný výsledek, a domluvíte se na konkrétním postupu. V dnešní době už není výjimkou, že si muži nechávají lakovat či zajímavě zdobit nehty, ale samozřejmě záleží na vašich preferencích. Nikdo vás do ničeho nutit nebude.
  • Nejprve se kůžička překrývající část nehtů zatlačí a pak odstraní nůžkami, kleštičkami nebo jemnou bruskou. Tento proces nemusí být nutně příjemný, nicméně se nemusíte bát toho, že by bolel.
  • Nehty a jejich okolí se upraví a vyhladí jemnou bruskou.
  • Nehty se zkrátí na požadovanou délku nůžkami. Jejich tvar se následně doupraví pilníkem.
  • Pokud máte na nehtech rýhy, může vám manikérka na ně nanést speciální přípravek, který může mít podobu laku nebo séra.
  • Kuřáci mohou také poprosit o částečné vybělení nehtů.
  • Na nehty se nanese bezbarvý matný lak, který je zpevní, a navíc je chrání před vnějšími vlivy. Nemusíte mít strach, že by někdo v okolí poznal, že máte nalakované nehty.
  • Na závěr vám manikérka ošetří nehet a jeho okolí regeneračním olejíčkem, který působí jako prevence vzniku záděrů.
  • Může vám poradit, jak se o nehty starat doma nebo do další návštěvy.

Nejnovější příběhy