13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJak poznat sobce?

Jak poznat sobce?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Často si lidé ani neuvědomují, koho vlastně mají vedle sebe. Odhalte, zda nežijete život se sobcem, který myslí čistě jen sám na sebe. Růžové brýle na začátku vztahu dokážou relativně velké divy. Člověk tak nějak zapomíná skutečnou povahu dané polovičky. Jak odhalit sobce? Stačí se jen zaměřit na pár detailů, jež vám prozradí, zda tomu tak je, či nikoliv.

Odhalte sobce včas aneb nový život na dosah ruky

Vztah by měl být o podpoře. Vyslechnete si vždy svého partnera nebo partnerku? Má váš protějšek problémy a vy se mu nebo jí snažíte pomoct? Jakmile je tomu ale naopak, neposlouchá vás? Pokud vás váš partner nebo partnerka neposlouchá, jde o první znak toho, že daná osoba myslí pouze sama na sebe. V některých případech vám sice váš protějšek může odpovědět, ale pouze jedním slovem nebo krátkou větou. I taková odpověď vám prozradí, že se jedná o sobce, jenž myslí pouze sám na sebe. Nemusí se to ovšem týkat jen mužů. I ženy bývají ve vztazích často považovány za sobecké.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Komunikace na bodu mrazu?

Rádi byste si se svým protějškem povídali, ale on se zmůže jen na pár odpovědí? Dále s vámi nechce pokračovat nebo vám dává jasně najevo, že jej obtěžujete? Může se jednat o další ze znaků sobectví. Vaše komunikace i názory ho zkrátka nezajímají a on myslí jen sám na sebe. Sděluje vám, že se zabýváte úplnými zbytečnostmi a blbostmi? To, co vy považujete za důležitou věc, on okamžitě shazuje? S největší pravděpodobností se nacházíte ve vztahu se sobcem. Opět se to může týkat jak mužů, tak žen.

Zákazy a pokrytectví

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Váš partner nebo partnerka vám zakazuje věci, které následně provádí? Už tady byste měli přemýšlet nad tím, že něco není v pořádku. Člověk vám přece nemůže zakazovat něco, co sám provádí. Jakou to má logiku? Tento bod patří k těm nejdůležitějším znakem sobectví. Pokud se toto děje ve vašem vztahu, je nejvyšší čas si se svým protějškem promluvit. Buď se dočkáte změny, nebo váš vztah povede k rozchodu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bez něho/ní nic nedokážete a nepodporuje vás

Dává vám váš partner nebo partnerka jasně najevo, že bez nich nic nedokážete? Neustále opakuje, jak nic nezvládáte a kde byste bez něho nebo ní byli? Pokud vás navíc nepodporuje v tom, co děláte a shazuje vás, pak se jedná opět o jeden z největších znaků sobectví.

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy