13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJak se chovat ve společnosti?

Jak se chovat ve společnosti?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Chování ve společnosti má několik pravidel. Jinými slovy by se toto chování dalo označit také za jakousi etiketu. Pokud tato pravidla budete znát, máte vyhráno. Některá pravidla se týkají obou pohlaví. Jestliže bychom se ale zaměřili na množství pravidel, pak jich muži mají o dost více. Je to dáno tím, že se velká část pravidel zaměřuje na ženy. Jak se tedy chovat ve společnosti?

Chování ve společnosti

Začneme vypnutým telefonem. Ve společnosti je slušné mít vypnutý telefon. Pokud jej potřebujete nechat zapnutý z určitého důvodu, pokuste se alespoň vypnout zvuky. Je to slušnost, protože není nic horšího, než když vám uprostřed večeře v restauraci začne vyzvánět mobilní telefon. Jak je to s představováním? Obvykle se první představují muži. Zajímá vás proč? Důvodem je fakt, že následně mohou představit svůj doprovod. Svým způsobem tak mluví za ženu.

Zdroj obrázek: https://www.istockphoto.com/

Pokud vedou do restaurace schody, jde muž vždy do schodů za ženou. Půjdou-li z restaurace, je pořadí obrácené. Budeme-li se držet ještě představování, ruku vždy podává významnější osoba. Žena má tu výhodu, že nemusí ze židle vstávat. Ke stolu se první posadí vždy žena. Platí to také pro začátek konzumace pokrmů. Jíst začíná totiž také první žena. Jakmile dojíme, příbory je potřeba umístit vedle sebe, a to v poloze za deset minut půl páté. Jedná se o úplné základy slušného chování ve společnosti. Muž také pomáhá ženě z kabátu i na místo. Jinými slovy ženu nechá sednout a teprve poté si sedne muž.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak je to se vstupem do restaurace?

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Tady se etiketa může lišit. Záležet bude na tom, o jaký prostor se jedná. Pokud jde o neznámý prostor, kde nemáte jistotu, co se v danou chvíli odehrává v restauraci, pak jako první vchází muž. Jde o bezpečnost a zjištění, jestli se v prostoru neodehrává rvačka nebo jiný konflikt. Žena tak bude v maximálním bezpečí.

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy