13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJak si hledat práci po rodičovské dovolené?

Jak si hledat práci po rodičovské dovolené?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Každá maminka si zvykne na rodičovskou dovolenou, během které se věnuje svému dítěti. O to horší je následně nástup do práce. Zvlášť v momentě, kdy rodičovská dovolená trvá nejdelší možnou dobu. V takovém případě je nástup do práce opravdu složitý. Jak si hledat práci po rodičovské dovolené, jestliže se nemáte kam vrátit?

Návrat do práce po rodičovské dovolené

Pokud jako maminka máte své stále zaměstnání, je zaměstnavatel povinný vám držet pracovní místo. To bývá relativně častým krokem, že se maminka po rodičovské dovolené vrací do svého původního zaměstnání. Zaměstnavatel je povinný držet místo do 3 let věku dítěte. Do této doby nesmí zaměstnavatel maminku na rodičovské dovolené ze zákona vyhodit. Nevýhodou je ale fakt, že nemusí být maminka zařazená na stejné pracovní místo jako před porodem. Ne každá maminka dokáže tento fakt přijmout, a tak si poté hledá nové zaměstnání.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jestliže vám nové pracovní místo vyhovuje, máte vyhráno a nemusíte řešit hledání nového zaměstnání. Pokud práci nemáte nebo vám nevyhovuje nové pracovní místo, pak je důležité si najít novou práci, a to v co nejkratší možný čas. Nyní se podíváme na to, jak si najít novou práci. Hlavně byste měla být aktivní. Snažte se vzdělávat, denně sledovat pracovní nabídky a následně na ně i odpovídat. Je důležité mít dokonalý životopis, který nového zaměstnavatele zaujme. Jinými slovy by měl být váš životopis maximálně vyšperkovaný.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Naučte se nejčastější otázky na pohovorech

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Říkáte si, že to jde až moc hladce? Čeká vás pohovor, na kterém jste ale vyhořela díky nepříjemným a zrádným otázkám? Příště se na ně připravte dopředu. Naučte se nejčastější otázky, jež dávají zaměstnavatelé na pohovorech. Ukažte jim, že se toho nebojíte. Jinými slovy ukažte svému zaměstnavateli, že jste tím správným člověkem. Pokud pracujete a pečujete o děti mladší 15 let, máte nárok na určitá privilegia. Šéf musí přihlížet k tomu, že se staráte o děti, jak uvádí internetový portál Práce.cz.

Zdroj: Práce.cz

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy