13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJak vybrat bezdrátová sluchátka? Zaměřte se primárně na tyto 3 parametry

Jak vybrat bezdrátová sluchátka? Zaměřte se primárně na tyto 3 parametry

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Už žádné nekonečné rozplétání zamotaných sluchátek. Stačí nasadit bezdrátová sluchátka a můžete si hned užívat vámi vybranou hudbu, podcasty, audioknihy apod. Jak ale vybrat ty pravé, když je současná nabídka čím dál větší? Rozhodně byste se neměli orientovat jen podle ceny. V tomto článku vám poradíme, na jaké 3 nejdůležitější parametry si při jejich výběru dát pozor.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Typ

Každý člověk je individuální a každému tedy bude vyhovovat jiný typ sluchátek. V tomto případě záleží na vaší osobní preferenci a aktivitách, které s nimi hodláte provozovat. Wikihow obecně rozděluje bezdrátová sluchátka na 3 typy:

  • Sluchátka na uši (= supraaurální) – ta sice budou vyhovovat osobám s citlivýma ušima, na druhou stranu však dobře nedoléhají, a může vás tak vyrušovat okolní hluk. Jsou vhodná především na doma.
  • Sluchátka okolo uší (= circumaurální) – jsou pohodlná a lépe doléhají, ale bývají robustnější a nejsou dobře skladná. Jsou vhodná na doma, do kanceláře nebo při hraní her.
  • Sluchátka do uší (= intraaurální) – špunty nebo pecky přináší čistý nerušený zvuk, ale nemusí být pohodlná. Jsou vhodná především na sport nebo cestování.

2) Výdrž baterie a doba nabíjení

Dalším důležitým parametrem, kterému byste měli věnovat pozornost, je výdrž baterie a doba nabíjení. Vybírejte nejlépe sluchátka s výdrží alespoň nad 10 hodin (ideálně samozřejmě více) na jedno nabití. Tento typ vám vydrží v chodu po několik dní na jedno nabití. Pro větší komfort nabíjejte sluchátka přes noc, aby byla na den ihned připravená.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Způsob připojení

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Obecně by se dala sluchátka rozdělit na 3 typy:

  • True WireLess – jejich základním znakem je úplná absence kabelů, díky nimž je používání sluchátek naprosto komfortní. Po použití sluchátka vložíte do pouzdra, které kromě ochrany sluchátek slouží k jejich dobíjení. Mínusem je však vyšší cena.
  • Bluetooth – tato sluchátka nabízí zvuk ve vynikající kvalitě. Bohužel počítejte s robustním provedením a nedostatečným dosahem, který se pohybuje okolo 10 metrů.
  • Radiofrekvenční – na rozdíl od předchozích typů mají tato sluchátka dosah až 100 metrů. Kromě toho, že mají vyšší pořizovací cenu, jsou k dostání pouze v provedení přes hlavu.

Kromě výše uvedených parametrů se zaměřte také na značku, materiál sluchátek, frekvenční rozsah aj. Vzhledem k tomu, že investice do bezdrátových sluchátek může být vysoká, při výběru se řiďte nejen osobními preferencemi, ale také nezávislými uživatelskými recenzemi na vámi vybraný druh sluchátek, které jsou objektivní. Pro více informací se podívejte třeba na Youtube.

Použité zdroje

https://www.wikihow.com/Choose-Bluetooth-Headphones

Nejnovější příběhy