13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJaké doplňky stravy byste si měli naordinovat před tréninkem?

Jaké doplňky stravy byste si měli naordinovat před tréninkem?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Pokud pravidelně silově trénujete, měli byste zvážit užívání vhodných doplňků neboli suplementů. Během cvičení v těle probíhá několik typů energetického metabolismu souvisejícího s metabolickými reakcemi. Užívání vhodných doplňků tak může zlepšit fungování metabolismu, což povede k efektivnějšímu fungování svalů.

Co se s naším tělem děje při cvičení?

Když cvičíme, naše tělo používá tři hlavní zdroje paliva: sacharidy, tuky a bílkoviny. Sacharidy, které jsou uloženy v játrech a kosterních svalech ve formě glykogenu, poskytují nejúčinnější zdroj energie během cvičení. Jakmile zásoba glykogenu dojde, tělo začne rozkládat tuk. Web Harvard T.H. Chan ještě dodává, že v posledních fázích dlouhodobého cvičení, kdy jsou zásoby glykogenu nejnižší, tělo začne rozkládat bílkoviny kosterního svalstva pro produkci glukózy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proč užívat doplňky stravy neboli suplementy?

Podle webu Fit House jsou doplňky stravy nezbytné pro správný silový trénink a každý, kdo se mu věnuje pravidelně, se bez nich neobejde. Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, měli byste vědět, co užívat před tréninkem. Dáme vám několik vhodných tipů.

Beta-alanin

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Beta-alanin způsobuje zpožděné okyselení svalů, které jsou tak schopné o to déle pracovat. Vy tak můžete během série provést o 2 až 3 opakování více. Účinek beta-alaninu spočívá zejména v syntéze karnosinu zodpovědného za sérii reakcí zlepšujících svalovou výkonnost.

L-tyrosin

Úkolem Tyrosinu je podporovat funkci nervového systému, zároveň ovlivňuje koncentraci a soustředění se na provádění daní činnosti.

BCAA

„Doplňování aminokyselin BCAA v době tréninku má jeden hlavní účel, a to chránit svalovou hmotu před nedostatkem energie,“ píše web M Zone. Nenechte se převálcovat předsudky, že BCAA jsou látky s čistě anabolickým účinkem. Hlavní účinek tohoto suplementu je podpora energetického metabolismu a zajištění správné funkce svalů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Trénink můžete podpořit i vhodným jídlem

Předtréninkové jídlo a doplňky mohou pomoci podpořit trénink a výkon tím, že poskytují palivo, hydrataci a další potenciálně prospěšné složky, jako je třeba kofein. Co a kolik potřebujete jíst před tréninkem, závisí na různých faktorech, včetně typu tréninku, vašich tréninkových nebo výkonnostních cílů i toho, kdy a co jste naposledy jedli.

„Obecně platí, že doplněk před tréninkem by měl mít snadno stravitelné sacharidy, protože jsou primárním zdrojem paliva pro cvičení,“ doporučuje web Verywellfit.

Zdroj: hsph.harvard.edu, fit-house.cz, mzone.cz, verywellfit.com

Nikol Kolomazníková
Vždy pro mě bylo snazší navázat přátelství s muži než s ženami. Kamarádům jsem se stala vrbou i poradkyní, ať už jde o vztahy nebo tipy, co na sebe. Na webu Men.cz se věnuji módním trendům pro muže, tipům pro kutily a sem tam přihodím nějakou radu, která se ve vztazích mužů a žen neztratí.

Nejnovější příběhy