13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJaké zvíře je vhodné pro alergiky?

Jaké zvíře je vhodné pro alergiky?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Na úvod je třeba říci, že bohužel neexistuje nic jako zvíře, které by bylo pro alergiky vhodné. Nejen zvířata, ale také příbytky některých domácích mazlíčků se totiž mohou stát zdrojem plísní a bakterií, které by alergickou reakci mohly vyvolat. Také některé druhy stravy, slin zvířat apod. mohou na alergiky působit negativně. Nicméně existují druhy zvířat, u kterých je riziko vzniku takových reakcí výrazně nižší. A o těchto zvířatech se budeme v tomto článku bavit.

Těchto zvířat se rozhodně vyvarujte

Ty nejagresivnější formy alergenů pochází z koček a různých druhů hlodavců, jako jsou křečci, morčata, králíci, domácí potkani a další. To umocňuje také fakt, že se těmto zvířatům dává do příbytku seno na přežvykování nebo piliny jako podestýlka. Tyto alergeny mohou v domácnostech přežívat i několik týdnů po tom, co je zvíře opustí. Zbavíte se jich jedině až opravdu pečlivým úklidem.

Pes vhodný pro alergiky

Dobře snášení bývají bezsrstí psi, jako je například americký bezsrstý teriér, mexický naháč, peruánský naháč, čínský chocholatý pes apod. Pokud se vám rasy bez chlupů nelíbí, nemusíte zoufat. Vybírejte však takové, které příliš nelínají. K takovým psům patří třeba maltézský psík, pudl, bišonek apod.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kočka vhodná pro alergiky

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Teď to vypadá, že si trochu protiřečíme, že? Nicméně je fakt, že některá plemena jsou pro alergiky vhodnější. K nejznámějším plemenům patří bezsrstá Sphynx. Vhodná jsou i krátkosrstá plemena, která tak často nepouští chlupy jako například barmská kočka, devon rex nebo ocicat.

Papoušci

Pokud snášíte lépe peří než chlupy, doporučujeme podívat se spíše po opeřeném kamarádovi. Andulky jsou nejznámější chovaní papoušci u nás a bývají mezi alergiky dobře snášeni. A to zejména díky své velikosti, při které šíří jen malé množství alergenů. Také amazónek bývá pro alergiky vhodnou volbou. Tou nejlepší je exotický tukan, který však vyžaduje notnou dávku zkušeností.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další mazlíčci

Rybičky a želvy samy o sobě alergické reakce nevyvolávají, ale jídlo pro ně určené nebo plíseň, která se v akváriích či teráriích může vyskytovat, bývají kamenem úrazu. Důležité je, aby příbytky udržovala v čistotě osoba, která alergiemi netrpí.

Před pořízením jakéholiv zvířete doporučujeme navštívit alergologa, který udělá patřičná vyšetření. U silných alergiků je lepší zvyknout si na život bez zvířete, než se s těžkým srdcem následně domácího mazlíčka zbavovat.

Nejnovější příběhy