13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyJe vaše dítě ve škole šikanováno? Odhalte to!

Je vaše dítě ve škole šikanováno? Odhalte to!

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Šikana je závažný přestupek, který se musí řešit. Děti se často za šikanu stydí, protože mají pocit, že selhaly nebo je s nimi něco špatně. Už si ovšem neuvědomují, že šikanovány jsou nejenom chytré děti, které se učí na jedničku, ale i děti, kterým ti druzí závidí určité věci. Šikana se může týkat všech dětí, a to bez ohledu na to, jakým činnostem se věnují, jaké mají známky nebo kolik kamarádů se s nimi baví. Jak odhalit šikanu? Ačkoliv je to téměř nulové, existuje zde nějaká šance. Jen si musíte všímat maličkostí, které vás následně dovedou až do úspěšného cíle.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak odhalit u svého dítěte šikanu?

S dítětem netráví nikdo čas. Nechodí k žádným dětem na návštěvu nebo naopak, žádné děti nechodí k vám. Dále netráví příliš mnoho času venku. Jinými slovy je vaše dítě raději doma s vámi. Nemá kamarády, kteří by mu volali. Vaše dítě má strach jít ráno do školy. Snaží se odchod z domu protahovat či oddalovat. Vymlouvá se na to, že nemůže najít klíče nebo jiné věci. Toto se neustále opakuje, a to každé ráno. U některých dětí dokážete vypozorovat strach. Šikana může dojít tak daleko, že děti čekají na oběť šikany už před domem. Dítě rázem ztrácí chuť k jídlu.

Pozdní příchody a změna trasy

Dítě mění každý den trasu příchodu i odchodu. Kromě toho navíc vaše dítě nepřichází ve stejný čas. Čas se mnohdy liší i o několik desítek minut. Musí plnit nesmyslné úkoly jiných dětí. Přichází bez bot, bez bundy nebo s poškozeným oblečením. Dítě často přichází hladové, protože mu cizí děti kradou svačiny. Žádá vás o peníze téměř každý den a jako důvod udává, že je ztrácí nebo si pořídil dražší svačinu. Znakem může být i časté hlášení ztráty osobních věcí. V noci nespí nebo křičí ze spaní. I takové maličkosti mohou odhalit šikanu. Šikanované děti mohou také začít náhle brečet ve vaši přítomnosti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nechuť chodit do školy

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Dítě se vymlouvá na bolesti břicha nebo hlavy poměrně často. Má nechuť chodit do školy. Pokud jej tam pošlete, čas od času řeší situaci tím, že jde za školu. Rozhodně je potřeba na dítě nekřičet, ale vyslechnout si, proč tomu tak je. Musíte opatrně, protože v momentě, kdy se zasekne, nedostanete z něj absolutně nic.

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy