13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeJsou šampony proti vypadávání vlasů jen marketingový tah?

Jsou šampony proti vypadávání vlasů jen marketingový tah?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Vypadávání vlasů a plešatění jsou problémy, které trápí v určitém věku snad každého muže. Zhruba 50 % mužů po celém světě je řeší ještě před dovršením 50. roku života. Naštěstí žijeme v době, kdy na téměř jakýkoliv problém můžeme najít řešení. My jich v tomto článku nabízíme hned 5! V každém případě je nutné hned na úvod říci, že každý člověk je individuální a co funguje na jednoho, nemusí mít na druhého žádný efekt. Zkuste proto vyzkoušet několik možností najednou a uvidíte, které z nich zaberou zrovna vám.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Najděte příčinu

Pokud máte pocit, že vám vlasy prořídly a kouty se začaly zvětšovat, je třeba najít příčinu, proč tomu tak je. Těch může být několik. Od prodělané nemoci přes stres až po vedlejší účinky léků. Kontaktujte vašeho lékaře a sdělte mu, co vás trápí. Ten by měl udělat krevní testy, na jejichž základě zjistí, jestli vašemu tělu něco nechybí. V případě, že najde problém, navrhne vám způsob řešení. To, že se vyřeší příčina, se odrazí později i na zlepšení stavu vašich vlasů. Pokud testy žádnou příčinu neodhalí, je třeba podniknout další kroky v cestě za zastavením plešatění.

2) Upravte svůj životní styl

Málokdo si chce přiznat, že jeho životní styl není úplně ideální. Raději proto investuje do „zázračných“ léků, od kterých čeká instantní pomoc, než aby se zamyslel nad celkovou kvalitou života. V prvé řadě je důležité upravit jídelníček. Zařaďte do něj potraviny bohaté na zinek, jako je například červené maso, luštěniny, oříšky, semínka apod. Také vitamín B5 zabraňuje vypadávání vlasů. Najdete ho třeba v brokolici, avokádu nebo v řeckém jogurtu. Důležité je přestat s kouřením a omezit alkohol. Samozřejmostí je mít pravidelný a kvalitní spánek, věnovat se sportu a vyhýbat se stresu.

3) Léky nebo doplňky stravy

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

Vašeho lékaře můžete poprosit také o doporučení některých léků na vypadávání vlasů. Často bývají na předpis, proto je návštěva lékaře nevyhnutelná. Co se efektu týče, mívají sice rychlý nástup, ale většinou se situace vrátí do stavu před léčbou v momentě, kdy lék vysadíte. Kromě toho mohou mít také neblahé vedlejší účinky. Další možností je vyzkoušet doplňky stravy, které bývají volně prodejné. Při výběru toho pravého se zaměřte zejména na čistotu složení, efektivitu, počet účinných látek a vstřebatelnost. Věnujte také čas čtením nezávislých recenzí na internetu. Věřte, že ten nejdražší produkt nemusí být nutně ten nejlepší.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4) Kosmetika

Kosmetika proti vypadávání vlasů obvykle bývá první věcí, kterou si muž pořídí, pokud zjistí, že mu vlasy řídnou. Nutno ovšem dodat, že v současné době neexistuje žádný zázračný kosmetický přípravek. Šampony a vodičky tedy fungují spíše jako prevence a ne jako lék proti plešatění. V každém případě byste se měli vyhnout chemickému složení přípravků a vsadit na takové, které neobsahují sulfáty, silikony a jiné látky, které vlasům spíše škodí. Ty poznáte tak, že mají certifikáty BDIH, Ecocert, CPK aj.

5) Transplantace vlasů

Pokud nic jiného nezabírá, můžete se odhodlat k transplantaci vlasů. Ta zjednodušeně funguje tak, že se odeberou vlasové mikroštěpy z míst na pokožce hlavy, kde ještě vlasy rostou a vsadí se do holých míst. Transplantace probíhá na několik sezení v lokální anestezii. Takto transplantované vlasy vydrží už po celý život, protože nepodléhají vlivům, které plešatění způsobuje. Nicméně je třeba také myslet na nežádoucí účinky tohoto zákroku. Průměrná cena se pohybuje okolo 80 000 Kč a mohou po ní následovat komplikace ve formě krvácení nebo zjizvení pokožky. Otázkou je, zda jste ochotni toto riziko podstoupit.

Jak je vidět, s pleší se rozhodně nemusíte smířit. Nejlepší je najít příčinu vypadávání a tu vyřešit. Pokud na nic lékař nepřijde nebo pokud se chcete zaměřit spíše na prevenci, měli byste následovat již zmíněné kroky. Zejména pokud se ve vaší rodině holá hlava dědí. A pokud byste se přece jen rozhodli plešatění přijmout, vězte, že existuje opravdu spousta žen, kterým plešatí muži přijdou neuvěřitelně sexy.

Nejnovější příběhy