13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyKaždý řeší za svůj život novou práci. Pohlídejte si důležité informace v...

Každý řeší za svůj život novou práci. Pohlídejte si důležité informace v pracovní smlouvě

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Pracovní smlouva by měla být podepsána před nástupem do zaměstnání. V žádném případě to nefunguje tak, že podpis smlouvy bude uskutečněn až po prvním pracovním dni. Podepsaná pracovní smlouva chrání nejenom vás, ale i zaměstnavatele. Kromě toho nemáte nárok na odměnu, pokud pracovní smlouvu nemáte v ruce. Určitě se tento risk nevyplatí, a jestliže to po vás váš potenciální zaměstnavatel vyžaduje, dejte od toho urychleně ruce pryč. Na co dalšího si posvítit v pracovní smlouvě?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co si pohlídat v pracovní smlouvě?

Jako první je důležité vědět, co by taková pracovní smlouva měla obsahovat. Určitě by se v ní měly nacházet veškeré údaje. V údajích byste měli vyčíst, kdo je zaměstnavatelem a kdo zaměstnancem. Musí se tam tedy uvádět jak vaše, tak firemní údaje, včetně stran. Člověk, který čte smlouvu musí vědět, kdo je zaměstnancem a kdo naopak zaměstnavatelem. Dále se v pracovní smlouvě musí nacházet informace o druhu práce, místu výkonu práce a den nástupu. Veškeré tyto údaje jsou rovněž velice důležité, jak upozorňuje web Prace.cz.

Každá pracovní smlouva musí mimo jiné obsahovat informace o zkušební a výpovědní lhůtě, rozvržení pracovní doby, mzdových podmínkách a délce dovolené. Součástí pracovní smlouvy by měly být také údaje o kolektivní smlouvě, konkurenčních doložkách, příplatcích a dalších potřebných informací. Je dobré uvádět detailnější pracovní náplň. Budete tak mít jasno, čeho byste se měli držet a jaké činnosti už nemusíte provádět. Co se týče mzdy, nechte si do pracovní smlouvy zapsat veškeré podstatné informace. Různé mzdové tarify a jednotlivé položky, včetně příplatků a data. Datum mzdy je taktéž podstatným řádkem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pracovní smlouva s předstihem

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Máte-li možnost, neváhejte se zeptat na pracovní smlouvu s předstihem. Určitě není dobré podepisovat pracovní smlouvu pár vteřin před první směnou. Vezměte si na čtení potřebný čas. Pokud s tím zaměstnavatel bude mít problémy, mějte oči na pozoru. Jestliže se jedná o slušnou společnost, nebude mít problém vám poslat návrh pracovní smlouvy včas.

Zdroj: Prace.cz

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy