V České republice je volných několik desítek tisíc pracovních míst. Počet nezaměstnaných osob by ovšem tato čísla dokázala pokrýt. Proč tomu tedy tak je? Většina pracovních nabídek není pro nezaměstnané osoby příliš lákavá, a to buď z důvodů činnosti, kterou by lidé museli provádět, nebo kvůli finančnímu ohodnocení. Jak si tedy najít práci, která vám bude sedět?
Jak najít práci snů, kterou si budete držet?
Před hledáním nového zaměstnání si musíte odpovědět na nejdůležitější otázky. V jakém městě máte zájem pracovat? Budete se chtít věnovat činnosti, kterou jste dělali doposud, nebo dáte šanci i novému oboru? Chcete-li změnit obor, musíte se smířit s tím, že vše budete budovat od úplného začátku. Je potřeba si také uvědomit, jestli vyhledáváte spíše menší, nebo naopak větší firmy. Větší firma vám zajistí dle statistik lepší zázemí a podmínky. U menšího živnostníka ovšem můžete při domluvě lépe cílit na vašeho zaměstnavatele.

K dalším krokům patří vytvoření profesního strukturovaného životopisu. Ten by měl zaměstnavatele zaujmout. Rozhodně se nesnažte lhát. Nikdy nevíte, co si na vás váš potenciální zaměstnavatel vymyslí. Kromě profesního strukturovaného životopisu se zaměřte také na průvodní a motivační dopis. Proč by právě vás měl vámi oslovený zaměstnavatel zaměstnat? V čem jste výjimečný? Musíte mu dát zkrátka důvod, který jej přesvědčí o tom, že jste tou správnou osobou, kterou hledal. Teprve poté se můžete pustit do hledání zaměstnání.
Možností hledání nového zaměstnání je několik
Čtěte také:
Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?
Zapomeňte na sociální sítě. Na Facebooku a jiných sociálních sítích naleznete bezesporu mnoho pracovních příležitostí. Často je ale nabízí lidé, kteří nemají příliš důvěryhodný profil. Profily jsou v mnoha případech nově založené, bez informací a fotografií. Jak tedy najít vysněnou práci? Existují dvě hlavní možnosti, které jsou léta ověřené. První možností je hledání práce na internetových portálech, které patří k jedničce ve svém oboru. Mezi tyto internetové portály patří například portál Prace.cz, Jobs.cz nebo Jenprace.cz. Bohatě bude stačit, když se budete věnovat těmto portálům.

Internetové portály nabízí vyhledávání podle města a oboru, ve kterém chcete pracovat. To vám dává obrovskou výhodu v hledání své vysněné práce. Můžete si také nechávat posílat e-maily s novými nabídkami, co se týče vašeho zaměření. Budete tak první u zdroje. Druhou možností je osobní návštěva firem, které vás zaujmou. Nic není lepšího, než osobně zajít na pobočku firmy a přivést jim vaše potřebné dokumenty. Osobní setkání udělá vyšší dojem, což je pochopitelné. Zvyšujete tím šanci na získání pracovního místa.