13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeKrátké, nebo dlouhé: jak odhadnout správnou délku vousů?

Krátké, nebo dlouhé: jak odhadnout správnou délku vousů?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Stále více mužů si nechává narůst vousy. Dávno pryč jsou časy, kdy musel být muž hladce oholen. Jak ale poznat, která délka vousů je pro vás ta pravá? Komu budou slušet kratší vousy a kdo si může dovolit nosit delší? Zatímco některým mužům sedí plnovous, jiným lichotí udržované strniště. Co bude sedět právě vám?

Pro koho je vhodné strniště?

Dříve strniště působilo dojmem, že o sebe chlap nepečuje. To už ale neplatí. Na udržované strniště je naopak pohlíženo jako na něco moderního. Strniště podporuje mužnost chlapa, optimální délka vousů se pohybuje od 0,5 do 4 mm. Strniště bude slušet mužům s kulatým tvarem obličeje. Díky udržovanému strništi získají mužské rysy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Budou vám slušet kratší vousy?

Kratší vousy umí být lichotivé, mužům velmi sluší. Ale pozor, ne všem. „Krátké vousy jsou jedním z nejlepších stylů vousů pro muže, kteří mají středně dlouhý účes a vousy jim rostou rovnoměrně,“ zmiňuje web Lifestyle Asia. Kratší vousy jsou mezi muži oblíbené také proto, že nevyžadují náročnou úpravu.

Středně dlouhý plnovous

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

Středně dlouhé vousy už mužům umožňují více kreací a možností, jak si se vzhledem vousů vyhrát. „Kombinace malé brady a středního plnovousu vám obličej prodlouží, hubené obličeje zase plnovous vyplní do mužnějších rysů,“ vysvětluje web Esmond.

Je ale třeba si uvědomit, že delší vousy už vyžadují mnohem více práce a času. Je také na místě používat kvalitní kosmetiku – kondicionér či olej proti vysušení, vosk na tvarování a podobně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dlouhé vousy nejsou pro každého

Dlouhé vousy v některých vzbuzují dojem čaroděje ze země Oz, ale tento předsudek je úplně mimo mísu. Dlouhé vousy vyžadují spoustu času, je náročnější se o ně starat. A rozhodně neplatí, že dlouhé vousy jsou výsadou jen motorkářů nebo filozofů, jak vtipně komentuje web Volt.

O dlouhých vousech mluvíme v případě, mají-li délku 7,5 centimetrů a více. Pozor, délka vousů ovlivňuje vizuální délku vašeho obličeje. Mohou jej opticky protáhnout, což nemusí vypadat pěkně.

Zdroj: lifestyleasia.com, esmond.cz, voltgrooming.com

Nikol Kolomazníková
Vždy pro mě bylo snazší navázat přátelství s muži než s ženami. Kamarádům jsem se stala vrbou i poradkyní, ať už jde o vztahy nebo tipy, co na sebe. Na webu Men.cz se věnuji módním trendům pro muže, tipům pro kutily a sem tam přihodím nějakou radu, která se ve vztazích mužů a žen neztratí.

Nejnovější příběhy