13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyMějte přehled o vlastních financích. Takto si v nich uděláte pořádek

Mějte přehled o vlastních financích. Takto si v nich uděláte pořádek

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Mít přehled o vlastních financích by měla být samozřejmost pro každého z nás. Je jedno, jestli se snažíte našetřit na bydlení, chcete si vytvořit želenou rezervu pro nečekané události nebo jen máte chuť naučit se s financemi lépe hospodařit. Přinášíme vám praktické tipy, jak si ve financích udělat pořádek.

Jak si vytvořit finanční rezervu?

Není snadné vytvořit si finanční rezervu, zároveň je to ale velmi rozumný krok. Finanční rezerva vám vytrhne trn z paty v případě, kdy například budete dlouhodobě nemocní, rozbije se auto nebo nepostradatelný spotřebič v domácnosti a podobně. A jak velká by tato rezerva měla být? Podle webu Mužský styl by finanční polštář měl být schopen pokrýt 3 až 6 měsíčních příjmů.

Pokud nevíte, jak začít spořit, zkuste to podle jednoduchého pravidla 50:30:20. Že ho neznáte a nevíte, jak to funguje? Nevadí, rádi vysvětlíme. Podle tohoto pravidla by 50 % vašeho příjmu mělo být vynaloženo za bydlení, dopravu, účty a potraviny, 30 % výdajů poté náleží nákupu oblečení, zábavě a podobně. Zbylých 20 % jsou úspory.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Sledujte, za co utrácíte

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Mnohým z nás peníze doslova protékají pod rukama a často ani nevíme, kam vlastně přišly. A to je chyba. Web FSCB proto radí, abyste si udělali přehled o tom, za co utrácíte. Sedněte si s tužkou a papírem a napište poctivě vše, kam odchází vaše finance – náklady na bydlení, splátky, jídlo, zábava, případné poplatky. Všechno sepište a podívejte se, kam odchází nejvíce peněz a zda není způsob, jak v některé oblasti ušetřit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Plaťte poplatky hned

Placení poplatků rozhodně není nic příjemného, jenže dělat se to musí. Mnoho z nás se dopouští té chyby, že placení poplatků oddaluje, necháváme to „až na někdy jindy“. A kolikrát se stane, že hoří splatnost a my na to nemáme. Proto se na radu webu Investopedia naučte účty platit hned. Ideálně ještě v ten den, kdy vám nějaké vyúčtování přijde. Nebudete se pak muset stresovat, jestli neutratíte moc peněz, a zbude vám na zaplacení důležitých závazků.

Zdroj: muzskystyl.cz, fscb.com, investopedia.com

Nikol Kolomazníková
Vždy pro mě bylo snazší navázat přátelství s muži než s ženami. Kamarádům jsem se stala vrbou i poradkyní, ať už jde o vztahy nebo tipy, co na sebe. Na webu Men.cz se věnuji módním trendům pro muže, tipům pro kutily a sem tam přihodím nějakou radu, která se ve vztazích mužů a žen neztratí.

Nejnovější příběhy