13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeMůže fungovat vztah bez sexu?

Může fungovat vztah bez sexu?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Sex bývá často nedílnou součástí partnerského vztahu. Na tom se shodneme všichni. Ale vztah není jen o sexu. Na tom se, myslím, také shodneme. Co když se ale z něj začne vytrácet, až se ztratí úplně? Je čas odejít? Nebo může vztah bez něj normálně fungovat? Pojďme najít na tyto otázky odpovědi v tomto článku.

Asexuální vztah

Mohlo by se zdát, že asexuální vztah je takový, ve kterém sex nefiguruje vůbec. Opak je však pravdou. Většinou se o něm bavíme tehdy, kdy v něm dochází k sexu méně než desetkrát za rok. Číslo se zdá být pro někoho možná nízké, ale je nutné si uvědomit, že záleží na kvalitě, ne na kvantitě. Vášnivý hodinový sex jednou za měsíc může zkrátka strčit do kapsy nezáživné pětiminutovky několikrát do týdne.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Problém nastává, když se neumíte sladit

Jednoduchá odpověď na otázku, zda může fungovat vztah bez sexu, je ano. Má to však jednu důležitou podmínku. Na frekvenci pohlavních styků musí mít oba partneři stejný názor. Což se sice snadno řekne, ale v praxi to moc nefunguje. Většinou to totiž každý vnímá jinak. Pokud se bavíme o úplné absenci, chuť na sex nepřestanou mít oba dva v jednu a tu samou chvíli. A v tom je ten problém. Kdo je tím druhým totiž neustále odmítán, začne časem hledat uspokojení jinde. Abyste se vyvarovali možnosti vzniku nevěry, je třeba problému čelit. Tím se dostáváme k následujícímu bodu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proč ve vztahu chybí sex?

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

V každém případě byste měli přijít na kloub tomu, proč už spolu nespíte. A to hlavně za předpokladu, že kdysi jste do toho dříve bušili několikrát za den. Zkuste si o změně upřímně promluvit. Třeba přijdete na to, že důvody odmítání sexu jsou zcela racionální (únava, stres, zdravotní problém apod.) a bude se s tím dát něco dělat (za předpokladu, že ten druhý samozřejmě bude chtít). Nebo zjistíte, že důvod je vážný (nevěra, citové ochlazení, zamilování se do někoho jiného apod.) a nebudete chtít ve vztahu pokračovat. Každopádně budete vědět, na čem jste, a budete moci podniknout patřičné kroky k vzájemné spokojenosti.

Ačkoliv vztah bez sexu za určitých podmínek fungovat může, je třeba si o nespokojenosti v intimním životě s partnerem promluvit dříve, než se ho rozhodnete opustit. Třeba zjistíte, že má k nechuti k sexu pádné důvody. V ideálním případě byste se měli domluvit na kompromisu. Důležité je však nikoho k ničemu nenutit, ale na druhou stranu byste vy neměli být nuceni k něčemu, co nechcete. Hodně štěstí!

Nejnovější příběhy