13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůSportPět let od druhé série Oktagon Výzva. Pirát zazářil, přišlo nejrychlejší KO

Pět let od druhé série Oktagon Výzva. Pirát zazářil, přišlo nejrychlejší KO

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Jak vypadala druhá série reality show Oktagonu?

Uplynulo pět let od druhé série známé reality show.

Dvanáctého listopadu 2017 se v bratislavské Hant aréně uskutečnilo finále mezi dvěma Slováky, Samuelem „Pirátem“ Kryštofičem a Radovaném Úškrtem.

Čtěte také:

Má vaše jízdní kolo správné sedlo, které vám vyhovuje a umožňuje jet „naplno“?

Kdo se zúčastnil druhé Oktagon Výzvy, jak soutěž probíhala a jak se bojovníkům daří dnes?

Na to se podíváme v následujících řádcích.
Osmička bojovníků a trenérské legendy
Po úspěchu první Výzvy v roce 2016 se vedení československé organizace Oktagon MMA rozhodlo přinést na televizní obrazovky i další sérii reality show.

Ve střední váze se za Slovensko představili Tomáš Bolo, Patrik Grunner, Samuel Kryštofič a Radovan Úškrt. Domácí výběr vedla dvojice Attila Végh a Ilja Škondrič.

Za Českou republiku byli vybráni Pavel Salčák, Pavel Simandl, Michal Kotalík a Andrés Raška, které z pozice trenérů koučovali Karlos „Terminátor“ Vémola a Petr Macháček.

Bojovníci se během natáčení na vile v Bratislavě zúčastnili několika týmových výzev, trénovali a pasovali se s odloučením od rodiny.

Tlak byl citelný, jen jednomu z nich se mohl splnit sen o zisku cenného titulu šampiona a ročním kontraktu na deset tisíc eur.

Fanoušci sledovali cesty bojovníků během osmi týdnů. Od momentu, kdy se poprvé utkali ve známém klubu OFA na společném představení až po poslední duel v semifinále.

Vyvrcholením mělo být finále na listopadovém turnaji Oktagon 4 v Bratislavě.

Přestože téměř všichni bojovníci měli do začátku natáčení za sebou mezi profesionály už pár zápasů, české duo Pavel Simandl a Pavel Salčák vstupovali do vily z amatérské scény.

Čtvrtfinále nebo pozor na ten palec, ujo!
Výzva odstartovala soutěže týmů. Český tým na jezeře zdolal Slováky, což znamenalo, že výběr prvního souboje měli trenéři Vémola a Macháček.

Pavel Simandl byl zvolen prvním čtvrtfinalistou, za soupeře si do klece vzal Radovana Úškrta.

Duel měl v sobě jasnou linku. Simandlovy šance vedly prostřednictvím kontroly na zemi, Úškrt spoléhal na tvrdé údery v postoji. Prognózy se i naplnily, konec přišel po třech minutách, na knokaut zvítězil slovenský bojovník.

„V mé kariéře to byl bez debaty nejtěžší soupeř. V jednu chvíli jsem opravdu cítil, že na něj mám, ale uznávám, že má opravdu tvrdé údery, pohlídal jsi to, to jsou ty zkušenosti, no,“ řekl po prohře Simandl.

Druhá dvojice se zrodila po dominantním výkonu Slováků na lezecké stěně. Attila Végh a Ilja Škondrič přišli s nápadem využít faktu, že Michal Kotalík přišel do vily s vyšší váhou, než v jaké se mělo zápasit. Očekávalo se, že bude mít potíže splnit váhový limit.

To ještě nikdo netušil, že se z duelu Tomáše Bola a Michala Kotalíka stane jedna z nejkontroverznějších epizod Výzvy.

Tehdy zástupce Good Luck Gymu se s váhou skutečně trápil. A to tak, jako na natáčení ještě nikdo před ním. Cítil se špatně, odpadával.

Zlomový okamžik přišel na váze, kde mu trenér Čechů Petr Macháček pomohl splnit váhový limit tím, že v podstatě podváděl.

„Ani nevím, co se tam ve mně odehrálo. Asi jsem dostal zkrat, vlastně nenapadlo mě nic lepšího, než tomu klukovi umožnit souboj,“ řekl později uznávaný postojářský kouč.

Poté, co se prozradilo, že český tým podváděl, měl Tomáš Bylo šanci dostat se mezi čtveřici nejlepších druhé série Oktagon Výzvy bez boje.

Zápasník žilinského Wolf Pride Gymu se ale rozhodl jinak, a to tak, že do zápasu s Kotalíkem nastoupil.

Samotný duel přinesl vítězství Michala Kotalíka, který Bola porazil v prvním kole ke škrcení.

Nejrychlejší KO historie Oktagonu a Pirát na rozbouřeném moři
Oktagon Výzva pokračovala dál. Díky výhře v kulinářské soutěži mohli třetí dvojici skládat Slováci.

Patrik Grunner proti Pavlovi Salčákovi. Národní reprezentant v judu narazil na amatérského šampiona v thajském boxu pod organizací CMTA.

Střet odlišných stylů však skončil předčasně, a to po devíti vteřinách tvrdým knokautem. Grunnerův nástup na takedown potrestal Salčák přesným kolenem.

Nejrychlejší KO historie Oktagonu bylo na světě.

Nejnovější příběhy