13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyPlesová sezóna je v plném proudu. Co si obléci, aby nedošlo k...

Plesová sezóna je v plném proudu. Co si obléci, aby nedošlo k módnímu faux pas?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

A je to tady! Ples! Událost, na kterou je třeba se pořádně připravit. Událost, na kterou si nestačí vzít jen první čistou košili, která vám ze skříně padne pod ruku. Abyste nebyli středem pozornosti v tom špatném slova smyslu, je třeba si outfit předem důkladně promyslet. A je jedno, jestli se bude jednat o ples maturitní, myslivecký, na vesnici apod. (Nicméně VIP plesy v opeře nebo jiné formální akce nechme pro dnešek stranou.) Vzít si určitou věc na sebe, nebo nevzít? Toť nesmrtelná hamletovská otázka, kterou vám v tomto článku pomůžeme rozlousknout.

Skvěle padnoucí oblek je základ

Investice do obleku se vám rozhodně vyplatí. Ten jeden echt super by měl být základním stavebním kamenem každého pánského šatníku. Oblek by měl být jednobarevný a bez žádného vzoru. Vybírat byste měli z tmavých odstínů, jako je tmavě modrá, černá, antracitová nebo tmavě šedá. Obleky ve světlých odstínech nechte prozatím doma. Ty se totiž hodí spíše na léto nebo na svatbu. Ať už si vyberete v lesku, nebo matu, obojí je v pořádku. Vzhledem k tomu, že oblek musí dokonale padnout, měli byste si ho koupit v prodejně, která se na jejich prodej zaměřuje. Případně si ho můžete nechat ušít na míru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Košile jako nedílná součást outfitu

K obleku neodmyslitelně patří košile s dlouhým rukávem. Krátkému rukávu se naopak vyhněte, protože nepatří mezi formální kousky oblečení. Navíc je třeba, aby část rukávů vyčnívala ze saka obleku. Košile by měla být opět jednobarevná a bez vzoru. Z barev nic nezkazíte čistě bílou nebo krémovou košilí. Je také důležité, aby vám košile neprosvítala. Pokud zjistíte, že odhaluje více, než byste si přáli, nemusíte hned zoufat. Pořiďte si pod ní bezešvé prádlo.

Kravata nebo motýlek?

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Stručně řečeno – kravata. Motýlek totiž patří mezi příliš formální doplňky, které se hodí na vysoce postavené společenské akce. Kravata by měla být v tmavých sytých barvách a opět bez vzorů. Konkrétní barvu volte vždy podle obleku a košile. Netřeba dodávat, že vše by mělo k sobě ladit.

Zdroj obrázku:Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

K výše uvedenému patří samozřejmě vhodná nízká společenská obuv. Manžetové knoflíčky nebo kapesník do klopy nejsou na ples třeba. Pokud byste měli pocit, že vám něco chybí, zvolte například hodinky, která dodají nádech luxusu. Takto nebudete overdressed, ale ani underdressed.

Nejnovější příběhy