Získat si důvěru je složitým procesem, který může trvat i několik týdnů nebo měsíců. Pokud o ni jednou přijdete, pak je opětovné získání důvěry o to horší a v mnoha případech to ani není možné. Jestliže vám protistrana dá šanci, pak už to nebude proces trvající několik měsíců, ale let.
Partnera se nesnažte za každou cenu kontrolovat
Jste ve vztahu, kde vás váš protějšek neustále kontroluje? Přijde vám upozornění na mobilní telefon a druhá strana se už zajímá o to, kdo vám píše? Vy svému protějšku dokážete, že jde čistě jen o upozornění, ale on nebo ona vám nevěří, a tak má nutkání si to ověřit? Jen vyčká na to, až bude vhodná příležitost a vy se například budete sprchovat? Pak se daná osoba dopouští velké chyby, protože ztrácí důvěru v druhou osobu. Pokud člověk svému protějšku nevěří, nemůžeme zde mluvit o vztahu. Takový vztah vlastně neexistuje a nefunguje.
Je lepší jej tedy opustit. Partnerovi člověk musí věřit. V momentě, kdy člověk nachytá druhou osobu s jeho mobilním telefonem v ruce, vztah může jít ve vteřině do zničující fáze, kdy už není záchrany. Ve většině případů má nutkání kontrolovat telefon protějšku jen osoba, která si nevěří nebo se sama dopouští hříchu a myslí si, že podobné věci dělá i partner nebo partnerka. Kontrolování mobilního telefonu je dětinské a patří to ke známce nedůvěry. Jde o fázi, kdy je důvěra zkrátka na bodu mrazu a je na čase zvážit, jestli má cenu ve vztahu pokračovat, či nikoliv.
Partnerovi musíte důvěřovat
Pokud vám nedal žádný důvod k nedůvěře, nezbývá vám nic jiného, než svému partnerovi nebo partnerce věřit. Přehnaná žárlivost je druh onemocnění, které by se mělo řešit. Ztráta důvěry netrápí jen partnery, kteří procházejí krizí, řeší nevěru či různé lži. Může postihnout i jinak bezproblémové vztahy, jak uvádí internetový portál Novinky.cz.
Zdroj: Novinky.cz