13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyProč si udělat rekvalifikační kurz?

Proč si udělat rekvalifikační kurz?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Rekvalifikační kurz v dnešní době dává obrovský smysl. Jen je potřeba důkladně zvážit, z jakého oboru si chcete nechat rozrůst své znalosti. Vybraný obor vám musí být blízký. Jinými slovy by mělo jít o činnost, která vás bude bavit.

Co je to rekvalifikační kurz a proč si jej vybrat?

Rekvalifikační kurz umožňuje fyzickým osobám získat novou kvalifikaci, a to v oboru, který do této doby neznal ani z nejmenší částí. Pochopitelně je možné podstoupit rekvalifikační kurz pro získání dalších a nových zkušeností v oboru, ve kterém již několik měsíců nebo let pracujete. Jinými slovy pomocí rekvalifikace získáte buď to úplné nové zkušenosti nebo si díky tomuto kurzu zvýšíte své dosavadní zkušenosti. Lidé často volí obor, ve kterém nemají žádné zkušenosti. Chtějí si tím rozšířit své obzory pro získání nového zaměstnání.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pokud úspěšné rekvalifikační kurz dokončíte, získáte certifikát o úspěšném dokončení, pomocí kterého můžete v daném oboru získat i uplatnění. Rekvalifikační kurzy jsou hlídaný dle MŠMT. Jde tak o důkaz toho, že ovládáte alespoň základy oboru, a máte tak dovednosti k výkonu této činnosti. Musíte se ovšem seznámit s tím, že rekvalifikační kurzy patří k drahým záležitostem. Ty nejdražší se mohou pohybovat i v řádech několika desítek tisíc korun. Jestliže jste osobou na úřadu práce, můžete si nechat proplatit rekvalifikační kurz státem. Je potřeba ale splňovat určitá kritéria. Navíc ne všechny rekvalifikační kurzy je možné hradit úřadem práce.

Proč podstoupit rekvalifikační kurz?

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Odpověď je jednoduchá, kdo by nechtěl ovládat více oborů, a nechat si tak rozšířit své pole působností? Rekvalifikační kurzy se dnes běžně zaměřují na účetnictví, IT obory, grafiku nebo online marketing. Ve všech případech se jedná o relativně lukrativní povolání, která mají budoucnost a zázemí. Pokud vám tyto obory nic neříkají, pak je možné podstoupit i fyzicky zaměřené rekvalifikační kurzy. Pracovník vysokozdvižného zařízení, kadeřník nebo jiné odvětví.

Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

Obrovskou výhodou je fakt, že základy získáte ve většině případů během jednoho měsíce. Nemusíte tak procházet celým školským systémem, a to od úplného začátku. Pochopitelně je potřeba se následně věnovat danému oboru i nadále, na druhou stranu, rekvalifikační kurzy vám poskytnou pevné a dostačující základy. Dalším důvodem je rychlá návratnost investice. Budete-li v oboru zaměstnán, peníze získáte během prvních měsíců zpět. Záviset bude na vaší šikovnosti.

Nejnovější příběhy