Ačkoliv spoustě mužům sluší strniště nebo delší vousy, dokonale oholená tvář bude vždycky moderní. Jednorázovým žiletkám už však odzvonilo. Pokud se začínáte rozhlížet po novém holicím strojku, možná vás překvapí, kolik jich trh nabízí. A čert aby se v tom zmatku vyznal. V tomto článku vám poradíme, nad jakými otázkami se zamyslet, abyste si pořídili ten pravý strojek pro vás.
Frézkový nebo planžetový?
Holicí strojky se obecně dělí na frézkové a planžetové a je mezi nimi zásadní rozdíl. Frézkový funguje na principu rotujícího pohybu hlavic a je určený na tvrdší vousy. Zvládne i několikadenní strniště, a proto se hodí pro ty z vás, kteří nejsou zvyklí se holit každý den. Planžetový strojek je určený na citlivější pokožku a jemnější vousy. Holí dohladka, takže je vhodný pro každodenní rutinu. Tento typ však bývá o něco hlučnější než frézkový.

Jaká je doba provozu a napájení?
Dalším kritériem, o které byste se měli před nákupem zajímat, je to, jak dlouho se nabíjí a jak dlouho pak vydrží v provozu. V dnešní době už téměř neexistují strojky, jejichž provoz se omezuje striktně jen na kabel, stejně tak jako se přestávají prodávat strojky jen na jednorázové nebo dobíjecí baterie. Vybírejte strojky s Li-Ion bateriemi, které jsou kvalitní. Nejspíše také oceníte možnost rychlého nabíjení. Za pár minut se nabije dostatečně na to, abyste se jednou oholili.
Suché nebo mokré holení?
Čtěte také:
Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu
Suché holení patří stále mezi standard. Nicméně čím dál tím více mužů začíná preferovat holení na mokro. To je totiž k pokožce šetrnější, protože po ní strojek pěkně klouže, takže je pak hladká a bez podráždění. U vybraného modelu si zjistěte, jestli je vhodný do sprchy nebo je jen vodou omyvatelný.

Jaké strojek nabízí funkce a příslušenství?
Nenechte se zlákat na první pohled nízkou cenou některých strojků. Může se stát, že břity vás budou stát více peněz, takže se vám provoz přístroje může prodražit. Informujte se také o tom, jaké příslušenství je součástí balení nebo co si můžete k němu dokoupit sami. Možná využijete břity na stříhání vlasů, holení těla nebo intimních partiích. Takže budete mít ve finále několik přístrojů v jednom. Co se funkcí týče, můžete se setkat s možností propojení strojku s telefonem, displejem informující o kvalitě holení, indikátorem stavu baterie apod.
Na závěr je třeba dodat, že byste se měli vyvarovat no name holicím strojkům za nepřirozeně nízkou cenu. Jednak nemusí dobře holit a za druhé můžete mít problém s dokupováním nových břitů, které nemusí být běžně dostupné. I mezi značkovými strojky můžete najít levnější model. A už vám nic nebude bránit v tom, aby se z vás stal lev salonů!