13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyŘekněte si o vyšší plat aneb rada, jak na to!

Řekněte si o vyšší plat aneb rada, jak na to!

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Víte, jak si říct o zvýšení platu? Hodně lidí pracuje za nižší plat, než na který mají díky svým znalostem nárok. Je to převážně z toho důvodu, aby nedostali od svého zaměstnavatele výpověď. Mají pocit, že tím vedení firmy otravují. Jde zejména o lidi, kteří mají různé finanční závazky, a tak si nemohou dovolit o svou práci přijít. Pro informaci je důležité vědět, že kvůli žádosti o zvýšení platu vás váš zaměstnavatel nemůže vyhodit. Proč to tedy nezkusit, když jediné, s čím můžete přinejhorším odejít, je odpověď NE.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak si říct o zvýšení platu?

Kromě toho, jak si říct o zvýšení platu, je důležité, kdy si o něho říct. Správné načasování vám přivede alespoň čtvrtinový úspěch. Následně bude záviset na dalších důležitých věcech. Správné načasování spočívá v tom, co pro firmu děláte a jaké máte zkušenosti. Ideální načasování nastává ve chvíli, kdy jste získali jakýkoliv pracovní úspěch. Zvlášť v momentě, kdy díky vašemu úspěchu firma získala nemalé množství financí navíc.

Poté se přesunete k bodu číslo dva. Tím je požádání o schůzku s vedením. Je potřeba si předem domluvit schůzku, aby se jednalo o formální setkání. Rozhodně to nedělejte způsobem, kterým většina lidí. Vtrhnout do kanceláře svého zaměstnavatele a následně mu během pár vteřin sdělit, že žádáte o zvýšení platu vám příliš mnoho úspěchu nepřivede. Požádejte ho tedy o schůzku a sdělte mu, čeho se bude týkat.

Správné argumentování

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Díky argumentům se můžete bránit. Je to svým způsobem taková vaše zbraň, která vás podpoří. Pokud přijdete na schůzku bez argumentů, pak neočekávejte úspěch. Sdělte svému zaměstnavateli, jakých úspěchů jste docílili, jaké máte zkušenosti a na jakých kurzech jste v minulosti byli. Vše mějte podloženo. Pokud jste v minulosti podávali mnoho návrhů na zlepšení ekonomické situace, sem s nimi, protože tzv. zlepšováky vám pomohou. V žádném případě nezmiňujte svou rodinnou a osobní finanční situaci. Tohle nepatří k vhodným argumentům. Zaměstnavateli do toho nic není.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jestliže máte pocit, že máte více práce a stejné platové ohodnocení, zmiňte ho. Tento argument si ale nechte až na konec. Není dobré tímto argumentem operovat na samotném začátku. Váš zaměstnavatel váš dotaz přijal, ale zajímá ho, o jakou částku by mělo jít? Tady opatrně. Jaké procento je ideální pro argumentování? Musíte si říct o tolik, aby se to vyplatilo vám, ale zároveň jste neurazili svého zaměstnavatele. Ke své mzdě připočítejte částku ve výši 4 až 8 %.

Výše uvedený požadavek patří k těm nejčastějším. Mimo jiné jde o reálné navýšení platového ohodnocení.

Nejnovější příběhy