13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodySebevzdělávání vám může navýšit váš plat aneb jak si zvýšit svou kvalifikaci

Sebevzdělávání vám může navýšit váš plat aneb jak si zvýšit svou kvalifikaci

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Sebevzdělávání je tím nejlepším možným krokem, který můžete ve své profesní kariéře udělat. Člověk se potřebuje neustále vzdělávat. Školou to rozhodně nekončí, protože škola vám ve většině případů dá pouze základy. Ty ale ve své práci s největší pravděpodobností nevyužijete.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak si zvýšit kvalifikaci?

Zvýšit si kvalifikaci se dá několika způsoby. Tím nejjednodušším je zeptat se napřímo svého zaměstnavatele. Zaměstnavatele ve většině případů mají možnost posílat své zaměstnance na různá školení nebo kurzy. Pokud váš zaměstnavatel na tuto nabídku přistoupí, je potřeba se také poptat na to, zda je daný kurz nebo školení zaplacené, nebo si jej musíte uhradit sám. Dále se zeptejte na to, jestli budete potřebovat dovolenou, nebo to bude vedeno jako běžný pracovní den. Jestliže váš zaměstnavatel odpovídá na otázku slovem NE, nepřestávejte se ptát dále.

Už víte, že zaměstnavatel vás na kurz nebo školení nepošle. Není to z toho důvodu, že by nechtěl, jen nemá takové možnosti. Snažte se mu naznačit, že máte možnost se vzdělávat sám. Pokud po vás chce lepší výkony a kvalifikaci, pak tento krok určitě ocení. V takovém případě se ho také zeptejte na to, zda je možné následně navýšit i váš měsíční plat. Jde-li o rozumného zaměstnavatele, určitě se s ním na zvýšení mzdy v rozumné míře domluvíte. To už bude záviset čistě jen na vás. Možností, jak se vzdělávat, je několik.

Možnosti vzdělávání

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

V předchozích odstavcích jsme uvedli, že možností je několik. Můžete si najít klasický kurz nebo školení. Dále připadá v úvahu také workshop nebo rekvalifikační kurz. U rekvalifikačního kurzu máte tu výhodu, že je to prostřednictvím Ministerstva školství. Ze všech možností je to tedy tou nejlepší volbou. Dobrým vzdělávacím programem jsou také online kurzy. Studovat tak můžete z pohodlí svého domova.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kurzy lze najít v Praze, Brně, Opavě a dalších městech republiky, případně je dobré prohledat stránky rekvalifikačních kurzů jednotlivých úřadů práce, který může na rekvalifikaci za splnění určitých podmínek přispět, jak uvádí internetový portál Práce.cz.

Zdroj: Práce.cz

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy