13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodySužuje vás únava? S těmito tipy si opět dobijete baterky

Sužuje vás únava? S těmito tipy si opět dobijete baterky

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Únava může dostihnout každého z nás. Stačí psychicky náročnější období, více fyzické zátěže, pár probdělých nocí bez spánku. Pokud na sobě pozorujete nedostatek energie, což se ve výsledku může negativně odrazit i na vašem osobním či pracovním životě, je čas si dobít baterky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Spánek je základ

Ne, není to ohrané klišé, které se omílá stále dokola. Spánek potřebujeme, je pro nás životně důležitý. Spánkem strávíme třetinu života. Během spánku naše tělo odpočívá, regeneruje, nabírá sílu. Proto pokud se cítíte unavení, dopřejte si dostatek kvalitního spánku. A nejen jednorázově, abyste dohnali nějaký ten skluz v naspaných hodinách. Ideálně dlouhodobě.

Začněte sportovat

Možná vám přijde nesmyslné myslet na cvičení v době, kdy se cítíte vymačkaní jako citron. Jenže právě zařazení pravidelného pohybu do života může přinést mnoho změn – a jednou z nich může být příval nové energie, kterou rozhodně oceníte. Ze začátku nemusíte nutně trávit hodiny v posilovně, ani se snažit trénovat na maraton. Stačí si zaběhat, projet se na kole, zkusit nějaký halový sport a podobně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zaměřte se na jídelníček

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Copak jste asi tak papali v poslední době, hm? Že by to byl nezdravý a tučný fast food? Samé maso, žádná zelenina? Smažené dobroty, které vypadají tak lákavě? Pokud jste bez energie, jedním z viníků může být nedostatečně vyvážený jídelníček. Chcete-li to změnit, zamyslete se nad tím, co jíte. Snažte se, aby vaše strava byla pestrá a obsahovala od každého něco.

Projděte se na čerstvém vzduchu

Na obyčejnou únavu leckdy naprosto dokonale funguje tak obyčejná věc, jako je právě procházka. Najděte si čas, i kdyby to byla jen půlhodinka denně a projděte se na čerstvém vzduchu. Jděte kamkoli, na směru ani tak nezáleží. Nejlépe samozřejmě tam, kde je klid a kde si pročistíte hlavu.

Nejnovější příběhy