13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůAuto MotoToyota nešetří sporťáky, představuje kupé GR 86

Toyota nešetří sporťáky, představuje kupé GR 86

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Narozdíl od Subaru BRZ se s ním setkáme iu nás.

Toyota vedle hybridů nezapomíná ani na fanoušky sportovních aut. Po Supre a Yarisu GR je zde další sporťák, který tentokrát vznikl spoluprací divize Gazoo Racing se Subaru – Toyota GR 86.

Její předchůdce GT 86 dostal přezdívku Toyobaru, protože i tehdy šlo o dvojičku Subaru BRZ a jinak to není ani teď.

Čtěte také:

Zvažujete pořízení rodinného automobilu? Víme, co sledovat při výběru

Příchod samotné Toyoty GR 86 v dobách masivní elektrifikace překvapením sice je, ale použitá technologie je již známá z nového BRZ představeného koncem loňského roku.

Větší motor i více koní
I zde najdeme pod kapotou plochý atmosférický boxer motor o objemu 2,4 litru a mírně vyšším výkonem 173 kW (235 koní), který pohání zadní kola.

Zatímco předešlá Toyota GT 86 s dvoulitrem (147 kW, tedy 200 koní) potřebovala ke zrychlení z nuly na sto 7,4 sekund, jejímu nástupci stačí 6,3 sekundy.

Maximální točivý moment vzrostl o 45 Nm na 250 Nm a bude k dispozici šestistupňová manuální nebo automatická převodovka.

K zachování nízké hmotnosti a dosažení ještě nižšího těžiště přispěla odlehčená hliníková střecha. O aktivní bezpečnost se stará technologie EyeSight za čelním sklem známá z modelů Subaru.

Emise příjezd GŘ 86 nezastaví
K zachování nízké hmotnosti a dosažení ještě nižšího těžiště přispěla odlehčená hliníková střecha. O aktivní bezpečnost se stará technologie EyeSight za čelním sklem známá z modelů Subaru.

I když Subaru s jízdními asistenty problémy nemá, s elektrifikací v Evropě zaostává, což může být důvod, proč se BRZ na starém kontinentu zřejmě neobjeví.

Toyota si ovšem díky poctivé elektrifikaci klíčových modelů může dovolit i nějaké ty výkonné sporťáky bez hybridu. Je tedy vysoce pravděpodobné, že se s novým GŘ 86 brzy setkáme i na našich cestách.

Nejnovější příběhy