Hledáte si nové zaměstnání? Nechcete to ale sdělovat svému dosavadnímu zaměstnavateli nebo svým kolegům? Pak je potřeba tuto tzv. pracovní nevěru utajit. Jedině tak máte jistotu, že poslední dny až týdny strávené v této práci budete mít relativně příjemné.

Jak utajit pracovní nevěru aneb hledání nového místa
Zůstaňte maximálně diskrétní. Hledání nového pracovního místa může vyvolat poplach v práci, kterou nyní vykonáváte. Nesvěřujte se ani nejbližším kolegům. Jedině tak to dokážete utajit. Znáte to, svěříte se svým nejbližším kolegům a ti to následně mohou sdělit těm, kteří nejsou v úzkém kontaktu s vámi. Tito kolegové poté poběží za vedoucím nebo rovnou za zaměstnavatelem, který tuto situaci může řešit jinou formou, než si vy přejete. Každý váš posun v životě musíte dělat tiše. Raději si tedy tuto informaci nechte pro sebe, jak uvádí internetový portál Práce.cz.
Máte pár nabídek? Někteří potenciální zaměstnavatelé o vás mají zájem, a tak si vás pozvali na pohovor? Normálně tam jděte, ale v poklidu. V práci nesdělujte, kam jdete. Snažte se tyto pohovory domlouvat na dny, kdy máte volno. Jestliže to není možné, nahlaste si v dosavadní práci volno. Jako důvod ovšem uveďte něco jiného. V žádném případě zaměstnavateli nesdělujte, že vás čeká pohovor na nové pracovní místo. Jestliže se to k zaměstnavateli donese, pak už není dobré zapírat. Sdělte mu, že si novou práci skutečně hledáte. Také se mu pokuste vysvětlit, proč jste tuto informaci zatajovali.

Kdy odejít z práce?
Čtěte také:
Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu
Kdy je ideální čas podat výpověď? Až ve chvíli, kdy máte podepsanou smlouvu v nové práci. Nástup do nového zaměstnání by měl nastat až po dvou měsících od podpisu smlouvy, a to z důvodu splnění výpovědní lhůty, která trvá dva měsíce. Váš dosavadní zaměstnavatel ji totiž může vyžadovat.
Zdroj: Práce.cz