13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůAuto MotoVolkswagen již nebude vyvíjet nové spalovací motory

Volkswagen již nebude vyvíjet nové spalovací motory

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Klíčové modely ještě dostanou nástupce bez elektrického pohonu.

Jen před několika dny automobilka Audi ohlásila, že končí s vývojem nových spalovacích motorů. Netrvalo dlouho a přidala se také sesterská automobilka Volkswagen.

Neznamená to však, že spalovací motory v jejich autech úplně skončí, zastaven je pouze vývoj zcela nových agregátů. Současná generace pohonných jednotek se však bude dále vyvíjet, aby vyhovovala připravovaným emisním normám Euro 7.

Čtěte také:

Zvažujete pořízení rodinného automobilu? Víme, co sledovat při výběru

Volkswagen navíc potvrdil, že klíčové modely se spalovacími motory zůstanou v nabídce iv další generaci, pravděpodobně také v podobě plug-in hybridů. Jedná se konkrétně o modely Golf, Passat, Tiguan a T-Roc.

Zisky z prodeje těchto aut chce automobilka použít k vývoji a výrobě elektromobilů.

Do roku 2030 má více než 70 procent Volkswagenů prodaných v Evropě pohánět elektřina, v USA a Číně by měly tvořit minimálně polovinu prodejů.

Při současném stavu elektrické infrastruktury je však jasné, že spalovací motory tak brzy nevymizí ze silnic ani z nabídky. Nadále se budou prodávat iv zemích s méně přísnými emisními limity.

Vývoj nových spalovacích motorů už zastavil například i Mercedes-Benz. Švédské Volvo plánuje zastavit prodej spalovacích motorů do roku 2030, Jaguar by chtěl být výhradně elektrický již v roce 2025.

Nejnovější příběhy