13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůAuto MotoZvažujete pořízení rodinného automobilu? Víme, co sledovat při výběru

Zvažujete pořízení rodinného automobilu? Víme, co sledovat při výběru

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

A je to tady. Z luxusního sporťáku, kterého jste měli jen pro sebe, se stalo rodinné auto. Vaše situace se změnila a vy místo bouráku pro dva, který přitahoval ženy doslova jako magnet, vybíráte parťáka pro rodinné výlety a nákupy. Nenecháme vás v tom a poradíme, co bystě měli sledovat při koupi rodinného automobilu.

Jak velké auto potřebujete?

Každá rodina je jiná. Má jiné požadavky, to dá rozum. Proto jako první kritérium berte velikost vozidla. Velikost rodinného automobilu by se měla odvíjet od počtu členů v domácnosti. Máte-li děti, určitě nepořizujte vozidlo menší než s kufrem o objemu alespoň 400 litrů. Kam jinam byste potom chtěli naskládat autosedačky, kočárek a další věci, které k rodinnému životu s dětmi prostě patří?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Čím by měl rodinný vůz disponovat?

Je jasné, že při výběru rodinného auta budete sledovat úplně jiné věci, než jak tomu bývalo v době, kdy jste si auto vybírali pouze na parádu (a na lovení ženských). Nejčastější vybavení rodinných vozidel zahrnuje isofix, airbagy v zadní části vozu, praktické organizéry, klimatizaci nebo třeba zabarvená skla.

Kolik chcete do auta investovat?

Čtěte také:

Citroen C5X se vrací k tradici francouzských limuzín, byť trochu osobitě

I to je věc, nad kterou je třeba se dobře zamyslet. Otázka peněz nerozhoduje jen o velikosti vozu či jeho výbavě, ale také o tom, jestli si budete moci dovolit koupit úplně nový automobil, nebo dáte přednost vozidlu ojetému. Rozhodnete-li se pořídit již ojetý vůz, rozhodně nepodceňuje jeho kontrolu – tedy kontrolu technického stavu. Chcete v něm přece vozit rodinu, bezpečí je prvořadé.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nafta versus benzín

Dilema mezi naftou a benzínem řeší mnoho mužů. Dieselovým motorům hraje do karet fakt, že mívají nižší spotřebu, ale zato jejich pořizovací cena bývá vyšší. Pokud víte, že budete jezdit delší trasy, určitě radíme dát přednost naftě. Pro popojíždění po městě volte spíše benzín.

Nejnovější příběhy