back to top
HomePrezentaceNejlepší destinace pro letní dovolenou s přáteli v roce 2023 – inspirujte se

Nejlepší destinace pro letní dovolenou s přáteli v roce 2023 – inspirujte se

Date:

Nenechte si ujít

Biohacking: Jak vylepšit své tělo a mysl pomocí vědy

V moderním světě se stále snažíme vylepšit svou produktivitu i...

Jak nositelná zařízení mění způsob, jakým trénujeme?

V posledních letech zažíváme revoluci v oblasti sportovního tréninku...

Lidé po transplantaci orgánů mohou projít změnou osobnosti, ukazují výzkumy

Myšlenka, že srdce v sobě ukrývá samotnou podstatu člověka, může...

Vědecky potvrzeno: Ženy snášení zimu lépe než muži

Je všeobecně uznávaným stereotypem, že ženy mají tendence oblékat si i při pokojové teplotě víc vrstev než muži. Jak se ale ukazuje, může něžnější pohlaví zimu ve skutečnosti snášet mnohem lépe. Jak je to možné?

Venku začíná svítit slunce a s ním přichází do naší hlavy i plány pro letní dovolenou. Jestliže patříte k těm, kteří už přemýšlí, kam by se v létě mohli vydat, jste na správném místě. V tomto článku vám totiž poradíme, jaké jsou nejlepší destinace pro dovolenou s vašimi příteli a inspirujeme vás, kam letos v létě vycestovat.

Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Doprava

První destinací, kterou si společně představíme, je Slunečné Pobřeží. Oblíbené letovisko se nachází cca dvě hodiny letu letadlem, v nedalekém Bulharsku. Z výchozího letiště Burgas je vzdálené asi 20 minut jízdy autem nebo autobusem.

Po příletu se dozvíte, že nikdo nenazve tuto destinaci jinak, než Sunny Beach a je plná turistů z celého světa. Jestliže cestujete s přáteli, budete se zde cítit jako ryba ve vodě (v moři). Proč?

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Pestrý noční i denní život

Slunečné Pobřeží totiž nabízí neskutečné množství barů, restaurací a nočních klubů. Můžete navštívit i tématické večery, jako například folklórní představení s hubou i jídlem, jak inspiruje bulharsko-web.cz. Prakticky není možné, aby se zde někdo nedokázal pobavit.

Jakmile vás omrzí bary a diskotéky, můžete se oddávat dobrodružství na moři nebo odpočívat na písečné pláži. Jakmile vás přestane bavit i tato aktivita, vydejte se poznávat tajemný a starobylý Nessebar, což je město vzdálené od Slunečného Pobřeží, co by kamenem dohodil.

Milujete vodní dobrodružství v podobě tobogánů a skluzavek? Navštivte se svými přáteli aquapark na Slunečném Pobřeží a užijte si příjemný den v rozlehlém areálu.

Sopoty, Polsko

Druhou destinací jsou nedaleké Sopoty v Polsku. Cesta tam je jednoduchá a máte na výběr z více možností.

Doprava

Cestujete rádi vlakem? Z Ostravy se do Sopot dopravíte po cca šesti hodinách jízdy. Jestliže upřednostňujete auto, po přehledné dálnici jste v Sopotech také za pár hodin. Je možné se dopravit i letadlem, a to na trasách Ostrava-Gdaňsk, Praha-Gdaňsk nebo Katowice-Gdaňsk. Z Gdaňska jsou Sopoty vzdálené asi 30 minut jízdy autem nebo autobusem. A co nabízejí pro vaši letní dovolenou s přáteli?

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Polská kuchyně a možnost cyklo výletů

V Sopotech naleznete dlouhé písečné pláže, příjemné počasí a ruch města. Všude je spoustu barů a restaurací a o noční život tam není nouze. Můžete si také půjčit kola a poznávat okolí Sopot na cyklostezkách.

Polská kuchyně je levná a dobrá, proto doporučujeme využít nabídky restaurací a vychutnat si oběd na terase v hlavní ulici v Sopotech, kde můžete zároveň i pozorovat davy procházejících turistů nebo pouliční umělce. Mezi nejlepší místní pochoutku zaručeně patří polská polévka žurek, jenž je podle webu xpolsko.cz dokonce pokladem národní polské kuchyně.

Zdroj: bulharsko-web.cz, xpolsko.cz

Nejnovější příběhy