13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a Návody

Rady a Návody

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

První den v práci. Víte, co na vás čeká a jak se připravit?

Každý má obavy ze změn. To se týká jak nové práce, tak nové školy. Nezáleží na tom, zda jde o studenta nastupujícího na novou školu nebo pracující osobu, kterou čeká první den v práci. V obou případech je to nepříjemná situace. Člověk totiž neví, co od daného pracovního místa může očekávat.

Vaše láska k partnerovi se snižuje? Možná víme, co vás připravuje o lásku!

Možná si říkáte, že váš vztah už není takový jako na začátku. Je to pochopitelné, protože samotný vztah se neustále mění. Po uplynutí nějaké doby máte spíše pocit, že žijete s kamarádem nebo s kamarádkou. O lásku je ale potřeba bojovat. Pokud totiž budete o druhého člověka ztrácet zájem, pak se připravujete i o lásku.

S manipulátorem nebudete nikdy šťastní

Manipulátor je člověk, který dokáže velice snadno přesvědčit druhou stranu o své pravdě. Neustále shazuje svou vinu a chyby na druhé osoby. Jinými slovy ze sebe dělá oběť. Pokud žijete s manipulátorem, ale pořád máte nasazené růžové brýle, pak je nejvyšší čas je sundat. Čím dříve poznáte manipulátora, tím lépe.

Trpíte syndromem vyhoření? Tohle jsou signály, podle kterých to poznáte

Máte pocit, že je s vámi něco špatně? Něco se s vámi děje, ale vy to neumíte přesně popsat? Možná se u vás rozjel syndrom vyhoření – psychický stav, který se často objevuje u lidí, kteří pracují v profesích vyžadujících každodenní komunikaci s lidmi. Jak poznat, jestli to není i váš případ? Jaké jsou příznaky?

Co byste neměli dělat na prvním rande?

První rande je klíčový moment. Může se toho na něm hodně pokazit. Snažíte se udělat ten nejlepší dojem a zaskórovat. Pokud vám záleží na tom, aby z prvního rande bylo i rande druhé a třetí, rozhodně nedělejte tyhle věci. S nimi si to totiž u dámy zaručeně pokazíte a z další schůzky nic nebude.

Jak vybrat bezdrátová sluchátka? Zaměřte se primárně na tyto 3 parametry

Už žádné nekonečné rozplétání zamotaných sluchátek. Stačí nasadit bezdrátová sluchátka a můžete si hned užívat vámi vybranou hudbu, podcasty, audioknihy apod. Jak ale vybrat ty pravé, když je současná nabídka čím dál větší? Rozhodně byste se neměli orientovat jen podle ceny. V tomto článku vám poradíme, na jaké 3 nejdůležitější parametry si při jejich výběru dát pozor.

Sebevzdělávání vám může navýšit váš plat aneb jak si zvýšit svou kvalifikaci

Sebevzdělávání je tím nejlepším možným krokem, který můžete ve své profesní kariéře udělat. Člověk se potřebuje neustále vzdělávat. Školou to rozhodně nekončí, protože škola vám ve většině případů dá pouze základy. Ty ale ve své práci s největší pravděpodobností nevyužijete.

Upleťte si jednoduchou velikonoční pomlázku z 8 prutů. S naším podrobným návodem to zvládne každý!

Pomlázka, tatar, žíla, šmigrus, korbáč, mrskačka… V každém regionu se velikonoční pomlázce říká jinak, stejně tak jako postupy jejího pletení se mohou lišit, co se složitosti týče. Pomlázky však spojuje fakt, že se pletou z vrby červenavé, bílé nebo křehké. Vyrobte si svoji vlastní jednoduchou pomlázku s naším podrobným návodem.

3 typy chování, které vás dokážou v práci naštvat

V téměř každé firmě se najde někdo, kdo rád překračuje pomyslnou hranici únosnosti, co se chování týče. Existuje seznam nejškodlivějších typů chování, na které má každý normální zaměstnanec alergii. Takovému chování je důležité se vyhýbat. Jedině tak omezíte s těmito lidmi kontakt. Kromě toho vám neporostou z níže uvedených typů chování žádné šediny.

Jak si to nepokazit u dámy? Nedělejte tyhle časté chyby, díky kterým v očích ženy klesnete

Muži si o sobě často až příliš myslí. Mají pocit, že jsou alfa samci. Staví se do role největšího frajera na světě a jsou přesvědčeni, že se kolem nich točí zeměkoule. Mnohdy ale dělají věci, díky kterým u žen okamžitě ztrácí na atraktivitě. Které věci to jsou? A neděláte je náhodou i vy? V dnešním článku to můžete zjistit!

Chcete se naučit cizí jazyk? Vyzkoušejte Duolingo!

Duolingo je snad nejznámější aplikace na výuku cizího jazyka po celém světě. Jak píše Cs.wikipedia.org, hlavním tvůrcem je Luis von Ahn. Aplikace byla oficiálně spuštěna v roce 2012. V dnešní době má půl miliardy uživatelů po celém světě! Máme pro vás 4 důvody, proč by neměla uniknout vaší pozornosti.

Děláte přesčasy? Zaměřte se na věci, na které máte nárok!

Občas člověku nezbývá nic jiného, než zůstat v práci déle. Ať už je na vině více pracovních povinností nebo za vámi přišel váš nadřízený, v obou případech se nejedná o příjemnou záležitost. Kdo by chtěl dobrovolně zůstávat v práci přesčas? Ne vždy jsou motivací finance, protože téměř každý druhý člověk dává přednost volnu. Jinými slovy se většina z vás těší, až uplyne poslední pracovní minuta. Na co máte nárok, pracujete-li přesčas?

LinkedIn jako pracovní sociální síť. Zaregistrujte se ještě dnes a budujte svou vlastní značku

Snažíte se najít si dobrou práci nebo začít podnikat? Doposud ale nemáte vytvořený profil na sociální síti LinkedIn? Pak se s největší pravděpodobností dopouštíte obrovské chyby. Co je to vlastně ta sociální síť LinkedIn a jak vám může pomoct? Vše se dozvíte v následujících odstavcích. Už teď vám ovšem prozradíme, že se bez ní neobejdete. V pracovním světě vám může pomoct.

Hrozí vám výpověď? Povíme vám, co máte udělat!

Už teď víte, že vám hrozí výpověď nebo vám to už váš zaměstnavatel oznámil? Nemusíte se ničeho obávat. Výpověď neznamená, že přijdete o práci ze dne na den. Podle zákona máte minimálně jeden měsíc na to, abyste si našli novou práci a z dosavadního zaměstnání se plnohodnotně sbalili. Co byste ovšem měli udělat? Rozhodně není úplně nejvhodnější doba využít výpověď jako odpočinek.

Dobrá práce se dá poznat pomocí několika bodů. Jak jste na tom vy?

Chodíte do práce, ale nikdy vás nenapadlo se sami sebe zeptat, zda máte dobrou práci, či nikoliv? Jak vlastně poznat, jestli je vaše práce opravdu dobrá, nebo je nejvyšší čas poohlížet se po jiných pracovních příležitostech? Prozradíme vám několik tipů, jež odhalí skutečnou pravdu ohledně vaší práce. Mějte jistotu dobré práce. Stačí se zaměřit na tipy uvedené níže.

Druhá šance je vhodná jen pro některé páry. I tady platí jistá pravidla pro opětovné nastartování

Za rozchod vždy mohou oba. Rozhodně není dobré shazovat vinu jen na svůj protějšek. Jak se říká, charakter člověka poznáte až po rozchodu. Pokud o vás váš bývalý partner mluví hezky, s největší pravděpodobností k vám ještě něco cítí. Mimo jiné to také naznačuje fakt, že jde o vychovanou osobu, která nemá zapotřebí vás shazovat. Je ovšem dobré dát druhou šanci, či nikoliv?

Na co myslet, když si chcete sjednat povinné ručení?

Povinné ručení musí mít sjednané každý řidič, který se svým miláčkem na čtyřech kolech brázdí silnice. Ve chvíli, kdy dojde ke způsobení škody na jiném vozidle, majetku či k újmě na osobě, vypořádání hraní pojišťovna. Chcete si sjednat povinné ručení? Podívejte se společně s námi, na co rozhodně nezapomenout.

Jaké doplňky stravy byste si měli naordinovat před tréninkem?

Pokud pravidelně silově trénujete, měli byste zvážit užívání vhodných doplňků neboli suplementů. Během cvičení v těle probíhá několik typů energetického metabolismu souvisejícího s metabolickými reakcemi. Užívání vhodných doplňků tak může zlepšit fungování metabolismu, což povede k efektivnějšímu fungování svalů.

Seká se vám mobil s operačním systémem Android? Poradíme, jak ho zrychlit

Máte mobilní telefon s operačním systémem Android? Začal se vám mobil zasekávat a jeho rychlost pokouší vaši trpělivost? Ještě než se zpomaleným mobilem vzteky hodíte o zem, přečtěte si pár tipů, které zařízení zrychlí. Operační systém Android je sice oblíbený, ale bohužel také známý tím, že toho mnoho nevydrží.

Redakční výběr