13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyDruhá šance je vhodná jen pro některé páry. I tady platí jistá...

Druhá šance je vhodná jen pro některé páry. I tady platí jistá pravidla pro opětovné nastartování

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Za rozchod vždy mohou oba. Rozhodně není dobré shazovat vinu jen na svůj protějšek. Jak se říká, charakter člověka poznáte až po rozchodu. Pokud o vás váš bývalý partner mluví hezky, s největší pravděpodobností k vám ještě něco cítí. Mimo jiné to také naznačuje fakt, že jde o vychovanou osobu, která nemá zapotřebí vás shazovat. Je ovšem dobré dát druhou šanci, či nikoliv?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dát bývalému partnerovi nebo partnerce druhou šanci?

Tuto otázku si možná pokládá velké procento lidí. Odpověď není tak jednoznačná. Každý vztah je jiný a pokaždé stojí za rozchodem odlišný důvod. Právě od toho by se člověk měl odvíjet. Co to tedy znamená? Ano, druhá šance má smysl, ale pouze u některých párů. V žádném případě to není pravidlem. Jinými slovy někdy je druhá šanci spíše na škodu, protože vám může více poškodit vaše dobré kamarádské vztahy. Musíte myslet na to, že budovat druhou šanci je mnohem náročnější proces, než začít nový vztah. Jeden o druhém víte, že jste se dopustili chyby, popřípadě chyb.

Jde o záchranu lásky a vztahu. Vztah se musí neustále budovat. O to horší proces vás čeká v případě druhé šance. Jaké důvody vás přesvědčí o tom, že je dobré dát druhou šanci, stojí-li váš vztah vůbec za to? Z prvního vztahu víte, kde jste udělali chybu. Budete se snažit udělat vše pro to, abyste se právě těchto chyb vyvarovali. Naučíte se jeden druhému odpouštět. Ačkoliv se to nezdá, začnete si navzájem více věřit. Vy i váš bývalý partner náhle začnete více fungovat jako spojenci. Ani jeden z vás se nebude chtít dopustit chyby. Možná budete mít vy i váš protějšek pochybnosti o druhé osobě, ale nebudete je dávat najevo. Postupem času se vám začnou plnit výše uvedené důvody.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vůle vše změnit a vážení si jeden druhého

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Musíte mít ovšem vůli vše změnit. Pokud tomu budete věřit, půjde to samo. Navíc si začnete vážit jeden druhého. Je to pochopitelné, protože jste si dali druhou šanci. Ačkoliv je druhá šance náročnější, dá se vybudovat a přežít. Důvody zmíněné v předchozích odstavcích vám s tím pomohou. Jestliže jste měli pevný vztah a váš důvod rozchodu považujete svým způsobem za nesmyslný, o to lehčí to v konečném důsledku bude, jak píše web Zpravy.tiscali.cz.

Zdroj: Zpravy.tiscali.cz

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy