13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyHrozí vám výpověď? Povíme vám, co máte udělat!

Hrozí vám výpověď? Povíme vám, co máte udělat!

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Už teď víte, že vám hrozí výpověď nebo vám to už váš zaměstnavatel oznámil? Nemusíte se ničeho obávat. Výpověď neznamená, že přijdete o práci ze dne na den. Podle zákona máte minimálně jeden měsíc na to, abyste si našli novou práci a z dosavadního zaměstnání se plnohodnotně sbalili. Co byste ovšem měli udělat? Rozhodně není úplně nejvhodnější doba využít výpověď jako odpočinek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co dělat, hrozí-li vám výpověď z práce?

Říkáte si, že si odpočinete a práci budete hledat až za pár týdnů nebo měsíců? Dle rostoucí inflace a zdražování věcí to není tak úplně nejlepší nápad. Jak se tedy v první fázi zachovat? Určitě si začněte hledat novou práci. Možností, kde hledat, je několik. K osvědčeným tipům patří ovšem internetové portály zabývající se pracovními nabídkami. Tím vaše cesta ale rozhodně nekončí.

Kopáním kolem sebe svůj problém nevyřešíte. Hledáte informace o svém zaměstnavateli? Rádi byste se pomstili za to, že vás vyhodil? Není to řešení a mimo jiné o vás zaměstnavatel může napsat nevyhovující reference. Naopak se snažte se zaměstnavatelem domluvit. Může vám být při hledání nového místa nápomocný. Pozitivně napsané reference vám jistě pomohou najít si zajímavě placenou práci.

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Nezapomeňte na úřad práce. Ano, jestliže naleznete práci ihned po výpovědní lhůtě, pak jej nebudete potřebovat. Pokud vám hledání nové práce zabere nemalé množství času, úřad práce jistě oceníte, protože za vás bude platit povinné měsíční výdaje. Mezi ty patří zdravotní a sociální pojištění. Kromě toho vám i úřad práce dokáže pomoct v hledání nového místa nebo ve vzdělávání, a to například prostřednictvím rekvalifikačních kurzů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V neposlední řadě zůstaňte ve své dosavadní práci stále aktivním pracovníkem. Máte výpověď, a tak si myslíte, že už nemusíte pracovat? Zaměstnavatel má právo vám sáhnout na pohyblivou složku mzdy. Na to buďte opatrní. Určitě se v práci snažte jako doposud. Opět vám to může pomoct v tom, že vám zaměstnavatel sepíše pozitivní doporučení. Na závěr se nesnažte pracovní neúspěch v podobě výpovědi tajit před rodinou. Divili byste se, jak vám v této nelehké době může právě rodina být obrovskou oporou, jak píše web Prace.cz.

Zdroj: Prace.cz


David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy