13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeVíte, jak pečovat o vousy, aby vypadaly skvěle a bylo vám s...

Víte, jak pečovat o vousy, aby vypadaly skvěle a bylo vám s nimi příjemně?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Mít několikadenní strniště nebo rovnou delší plnovous je v dnešní době velmi moderní. Většině žen se muži s vousy líbí, a tak se ročně spousta z mužů odhodlá a přestane se holit. Jenže nechat si narůst vousy je snadné a poměrně rychlé. Ovšem pokud muž nechce vypadat jako „zálesák“, je potřeba, aby se o vousy řádně staral. Jen tak budou zdravé, reprezentativní, dokonce i příjemné na dotek, což uvítají především ženy, a nebudou vás trápit lupy nebo svědivá pokožka pod nimi.

Jak si vypěstovat zdravé, lesklé a jemné vousy?

Když se rozhodnete pro nošení vousů, bude potřeba, abyste si koupili i patřičnou speciální kosmetiku. Výrobci se mužům dávno přizpůsobili a v drogeriích i specializovaných prodejnách kosmetiky pro muže najdete pro péči o vousy skutečně mnohé. Možná budete mít dokonce pocit, že se mezi produkty ztrácíte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Základem je hydratace. K té jsou určeny oleje, kondicionéry a balzámy. Oleje vousy změkčují, takže se s nimi lépe pracuje. Také jim dodávají zdravý vzhled a mírný lesk, výborně vyživují, zabraňují třepení nebo lámání vousů. Muži ocení, že zároveň hydratují pokožku pod vousy, což snižuje svědění při růstu vousů nových. Pokud zvolíte parfemovaný olej, budou vousy jemně vonět.

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

Pro majitele divokých, neposedných vousů, jsou určeny balzámy na vousy. Kondicionéry na vousy využijí ti, kteří si balzámy a oleje neoblíbili. Podporují regeneraci i výživu vousů, zpravidla obsahují keratin, přispívají k hladkému a jemnému povrchu vousů. I v mrazu přináší lepší ochranu.

Mytí vousů s pomocí šamponů či mýdel

Abyste vousy zbavili pachů, špíny a odumřelé kůže, je potřeba je až 2× týdně umýt. Za tímto účelem si pořiďte speciální šampon nebo mýdlo na vousy. Klasický šampon vynechte, vousy i pokožku by příliš vysušily.

Tvarování knírů i vousů

Spousta vousáčů používá vosk na vousy, který je ideální pro tvarování knírů i vousů. Máte vousy rostoucí všemi směry a balzám nestačí k jejich usměrnění? Pak bude vosk tím pravým. Oleje ve voscích vousy změkčují.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

K dokonalosti pomohou vzhled dotáhnout hřebeny a kartáče na vousy, které jsou vyráběny např. z kančích štětin. Nezapomeňte vousy udržovat i tím, že asi 2× týdně oholíte kontury a krk. Přispět můžete i stravou. Vousy „mají rády“ avokádo, ořechy, libové maso nebo třeba listovou zeleninu. Z vitamínů to jsou B3, B7, A a E.

Opečovávané vousy jsou hezké a mužům to v nich sluší. Pořiďte si vše pro správnou péči o ně a ciťte se právem jako „lev salonů“.

Nejnovější příběhy