13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyVypadání vlasů a jak se mu co nejlépe bránit

Vypadání vlasů a jak se mu co nejlépe bránit

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Většina mužů má z nadměrného vypadávání vlasů obavy. Nastat může už kolem 15 až 20 let věku, a tak můžeme potkat mladíky s vypadanými „kouty“, ale i téměř plešaté. Většinou ale mladé muže postihuje nadměrné vypadávání vlasů ve spojitosti s nějakou nemocí. Běžné pak už je, že muži začnou vypadávat vlasy kolem 25. až 30. roku života a později.

Normální vypadávání vlasů

Normou je vypadávání vlasů v množství cca 100 kusů za den. Vlas vypadne po 3 až 5 letech a je nahrazen novým ve skvělé kondici. V různých fázích života můžeme pozorovat vyšší vypadávání vlasů, zvláště u hormonálních změn nebo proděláváte-li nějakou nemoc. I roční období ale může za vyšší vypadávání vlasů. Děje se tak na podzim a na jaře. Jiné fáze typické pro vyšší vypadávání vlasů spatřujeme u žen, jiné u mužů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vyšší vypadávání vlasů

To, že vám vlasy vypadávají víc než dříve, spatříte nejčastěji na polštáři, ve vaně po mytí vlasů nebo na oblečení či na kartáči. Pokud se začnou tvořit lysinky, ty bývají spjaté s nemocí či vadou kůže. Někdy je způsobí i psychické vypětí.

Co dělat při vypadávání vlasů

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Pokud máte plešatost v rodině, zřejmě bude za vypadáváním vlasů i u vás genetická „zátěž“. Vždy ale můžete začít žít lépe s ohledem na kvalitu a zdraví vlasů. Vyhýbejte se stresu, pokud trpíte depresí, řešte ji. Jezte potraviny, které mají na vlasy dobrý vliv, doplňte vitaminy a minerály, které jsou pro kvalitu vlasů typické.

Pokud ale probíhá vypadávání vlasů rychle, měli byste navštívit lékaře. Právě toto je průvodní jev mnoha nemocí, jako je třeba onemocnění štítné žlázy, lupus, rakovina, anémie nebo avitaminóza. U mužů se nejčastěji setkáváme s androgenní alopecií, při níž dochází k oslabení vlasů a pomalému končení jejich růstu. Vzniknout může stresem, nemocí, nezdravým životním stylem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak zpomalit vypadávání vlasů?

Zatím nikdo nevymyslel způsob, jak obnovit růst našich vlasů. Lze ale zmírnit rychlost jejich vypadávání. Pomohou vám šampony proti vypadávání vlasů, volně prodejné potravinové doplňky, lékař může předepsat speciální léky, pokud je vypadávání vlasů rychlé a nezpůsobuje jej jiná vážná nemoc. Pomoci může i estetická medicína, kdy dochází k transplantaci vlasových cibulek. V posledních letech jsou stále oblíbenější i tupé. Dávno pryč jsou doby, kde se tupé neboli umělé vlasy na báze paruky v menším provedení, odlepilo, uletělo ve větru… Používá jej např. Osmany Laffita.

Prospějte vašim vlasům tím, že přestanete kouřit, budete se vyhýbat stresu, doplníte vitaminy A, C, D, E, B, železo, jezte stravu bohatou na bílkoviny. Pokud vám činí vypadávání vlasů psychické potíže, neváhejte investovat do estetické medicíny. Za váš spokojený a šťastný život „nové“ vlasy stojí.

Nejnovější příběhy