13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeMáte potíže s erektilní dysfunkcí? Kvalitní vyšetření a léčba ji může odstranit

Máte potíže s erektilní dysfunkcí? Kvalitní vyšetření a léčba ji může odstranit

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Je až neuvěřitelné, že u mužů nad 50 let se erektilní dysfunkce objevuje u větší poloviny z nich. Vzácností není ani to, že se „usadí“ i u mužů mladších. Je ovšem nutné říct, že občasnou poruchu erekce považujeme za normální, pokud se potíže neopakují často. Dočasně může erekce „zlobit“ muže v jakémkoli věku.

Vyhýbejte se rizikovým faktorům

Pokud nechcete jít erektilní dysfunkci vstříc, měli byste žít zdravě. Možná se to snadno říká, ale v dnešním uspěchaném světě hůře praktikuje. Snažte se ale nežít dlouhodobě ve stresu, ať už v zaměstnání, škole nebo doma. Pokud jste obézní, zhubněte. Všichni by pak měli cvičit a být nejlépe denně na čerstvém vzduchu. Naprosto eliminujte drogy, nevhodné je i kouření a nadmíra alkoholu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Spojitost s jiným onemocněním

Erektilní disfunkce může doprovázet jinou nemoc. Postihuje muže s aterosklerózou, cukrovkou, nemocí jater, po operaci pánve, častá je i při léčbě zvýšeného krevního tlaku. Své udělají i léky, např. antidepresiva, antiandrogeny, antiparkinsonika, anxiolytika… Ztráta erekce může být i příznakem kardiovaskulárního onemocnění. Pokud je příčinou jiná nemoc, léčí se nejdříve tato, aby muži nehrozilo žádné riziko, až poté přichází na řadu erekce.

Jste OK, přesto bez erekce?

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

Pokud není zjištěno žádné onemocnění, zjišťuje se, co může za poruchu erekce. Nejčastěji je to porucha krevního zásobení aterosklerózou přívodných artérií. Z metabolických vad je velkým rizikem cukrovka. Pokud nejde o organickou příčinu, porucha může být psychogenní. Další možností je kombinace obou.

Lékař by se měl zaměřit na celkovou anamnézu a fyzikální vyšetření. Dále je proveden odběr krve na zjištění hladiny glukózy, cholesterolu a mužských pohlavních hormonů. Vyšetření čeká i přímo penis, a to jak v klidové poloze, tak po ztopoření podáním speciální látky. Používají se i zobrazovací metody jako CT, občas magnetická rezonance u specifických případů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dříve se myslelo, že je za poruchou erekce nejčastěji psychogenní příčina. To platí spíše u mladších osob a lze ji lehce rozpoznat. Pro odlišení psychogenní a organické příčiny vám pomůže přítomnost ranních erekcí. Ty se dostavují bez ohledu na erotogenní stimulaci. Pokud je muž má, příčina je spíše psychogenní.

Dnešní léčba erektilní dysfunkce je velmi efektivní. Je ale potřeba ji co nejpřesněji diagnostikovat. Pokud se tedy několik týdnů potýkáte s nulovou nebo nekvalitní erekcí a nemůžete mít pohlavní styk, byť žijete s ohledem na zdraví a vyhýbáte se rizikovým činnostem, navštivte urologa.

Nejnovější příběhy