13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůAuto MotoZ Toyoty Aygo se v příští generaci stane drobné městské SUV

Z Toyoty Aygo se v příští generaci stane drobné městské SUV

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Elektrifikace model A segmentu zřejmě nezasáhne.

Toyota je dnes jedna z mála značek, která se v Evropě ještě pouští do oživování nejmenšího segmentu A. Minulý rok v něm přibyl jen Hyundai i10, většina automobilek jej bez elektromobilů vnímá jako nerentabilní.

Není to však případ nejmenší Toyoty Aygo, která se dočká i třetí generace. Jak bude vypadat, naznačuje nejnovější koncept Aygo X Prologue z dílny evropského designérského centra ED2 sídlícího ve Francii, u města Nice.

Čtěte také:

Zvažujete pořízení rodinného automobilu? Víme, co sledovat při výběru

Více místa i stylu
Nové Aygo po vzoru většího Yarisu a Yarisu Cross obdrží podvozkovou platformu TNGA-B. Jako koncept, ale už i fotografie maskovaných prototypů ukazují, půjde o nejmenší SUV značky.

I zde je vidět snahu posunout kola co nejvíce do rohů karoserie s minimálními převisy vpředu i vzadu, což nahrává velkorysejšímu prostoru v kabině i lepším jízdním vlastnostem.

Příď auta zaujme širokým úsměvem, který tvoří LED světelný pás spojující obě světla. Zezadu se nový koncept podobá současné druhé generaci Ayga, protože kufr tvoří celoprosklené dveře a po jejich bocích jsou velká svislá světla.

Stylový a robustní vzhled pomáhá dotvářet zbarvení, jaké známe ze Smartů, v tomto případě jde o kontrast černé a červené. Interiér Toyota zatím neukázala.

Bez hybridu
Na rozdíl od Yarisu se zdá, že nové Aygo nedostane hybridní pohon a vystačí si s konvenčním spalovacím motorem. Nasvědčuje tomu zveřejněná podvozková konstrukce bez prostoru pro zástavbu baterie, ale i samotný koncept bez modře podbarveného loga, typického pro hybridy.

Znamenalo by to, že s největší pravděpodobností půjde o nový 1,5litrový atmosférický tříválec Dynamic Force o výkonu 92 kW (125 koní) nebo základní 1,0litrový tříválec VVT-i se skromným výkonem 53 kW (72 koní).

Podobu sériové verze nového Ayga poznáme zřejmě ještě letos, do prodeje by se malá Toyota mohla dostat v polovině příštího roku. O výrobu se i nadále postará továrna v českém Kolíně. Dosavadní sourozence v podobě Citroenu C1 a Peugeotu 108 už nové Aygo nedostane, vyrábět se bude s větším Yarisem.

Nejnovější příběhy