13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůPro mužeJedna sklenička denně přece neuškodí. Nebo ano? Tyto 3 znaky poukazují na...

Jedna sklenička denně přece neuškodí. Nebo ano? Tyto 3 znaky poukazují na problémy s alkoholem

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

My Češi patříme jako národ mezi jedny z největších pijanů na světě. Podle webu i60.cz se svými necelými vypitými 12 litry čistého lihu na osobu nad 15 let zaujímáme 3. místo. Může za to bezesporu naše pivní a vinařská tradice. Nástrahy jsou tedy všude a člověk jim snadno podlehne. Přinášíme vám 3 jasné znaky, které poukazují na možné problémy s alkoholem. Poznáváte se v nich?

Motivace užívání alkoholu

Vzhledem k tomu, že nelze jasně říct, jaké množství je ještě „normální“, je důležité si spíše uvědomit důvody, proč alkohol pijete. Existují totiž faktory, které jsou rizikovější, než ostatní. Web adicare.cz uvádí ty nejzávažnější, ke kterým patří pití alkoholu jako lék na špatnou náladu, nespavost, prázdnotu nebo únik od reality.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Neodolatelná touha se napít

Zbystřit byste měli především ve chvíli, kdy zjistíte, že na alkohol myslíte v době, kdy ho nepijete. Nebo si neustále vymýšlíte „racionální“ důvody, proč se napít. Stává se vám, že trávíte raději čas s alkoholem, než abyste se věnovali své rodině, přátelům nebo volnočasovým aktivitám? V tom případě se nad důsledky chování zamyslete.

Nevhodné chování

Čtěte také:

Oblíbená slova mužů, která naštvou každou ženu

Nejspíše každý z nás si vybaví nevhodný incident ze svého mládí, ve kterém hrál významnou roli právě alkohol. Nebo si ho nevybaví kvůli známému „oknu“. Pomoc vyhledejte v případě, že pod vlivem děláte nevhodné, nebo dokonce nelegální věci. Do nich spadají například hádky, žárlivé scény, násilí, řízení v opilosti apod.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nejste si pořád jistí, zda máte, či nemáte problémy s alkoholem? Udělejte si bezplatný anonymní test na poradna.adiktologie.cz, který vám okamžitě vyhodnotí výsledek dokonce bez nutnosti zadání emailové adresy. Případně se můžete poradit s odborníky na bezplatné lince, jejíž číslo najdete na webu alkohol-skodi.cz. Čím dříve problém začnete řešit, tím lépe.

Použité zdroje

https://www.i60.cz/clanek/detail/29196/cesi-jsou-treti-nejvetsi-konzumenti-alkoholu-na-svete-jake-dusledky-to-ma-na-nase-zdravi

https://poradna.adiktologie.cz/otestujte-se/?poll_id=8

https://www.alkohol-skodi.cz/narodni-linka-pro-odvykani-alkoholu/

Nejnovější příběhy