13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůSportMá vaše jízdní kolo správné sedlo, které vám vyhovuje a umožňuje jet...

Má vaše jízdní kolo správné sedlo, které vám vyhovuje a umožňuje jet „naplno“?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Spousta cyklistů vůbec netuší, jak velký vliv na kvalitu jízdy, ale také na jejich pohodlí a výkon má výběr sedla. Jestliže používáte nevhodné sedlo, může vám při dlouhé jízdě způsobit bolest v intimních místech, dokonce až odřeniny. Investovat do kvalitního sedla se rozhodně vyplatí. Vybírat můžete i s ohledem na výrobce. Jsou tací, u nichž téměř nejde koupit špatné sedlo.

Na co se zaměřit při koupi sedla?

Pokud se vydáte do obchodu s cyklo zbožím, na výběr budete mít nejrůznější typy sedel. Dělí se na dámská, pánská, pro obě pohlaví a dětská. Nejlepšími na trhu jsou modely anatomicky tvarované a polstrované v místech, která jsou pro pohodlný sed nejdůležitější. Výrobci přesně vědí, které body jsou tzv. kontaktní a snaží se je stále inovovat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ať už si kupujete sedlo online nebo v obchodě, měli byste o něm mít dostatek informací. E-shopy, ty kvalitní, proto sedla do detailů popisují, abyste věděli, jestli volíte správné, a byli jste maximálně spokojeni.

Čtěte také:

Pět let od druhé série Oktagon Výzva. Pirát zazářil, přišlo nejrychlejší KO

Důležité je také uvědomit si, jak rádi jezdíte. Jaký jste jezdec? Někdo preferuje doslova agresivní styl jízdy, někdo upřednostňuje pohodlí a klidnou jízdu, při níž si dá „do těla“, ale také si ji vychutná. Každý jsme jiný, a tak i jízda bývá rozmanitá.

Speciální sedla pro nejnáročnější

Ke kvalitním značkám patří např. ERGON, SELLE SAN MARCO nebo známá značka FORCE. Je jich ale více. Na trhu se setkáte i se speciálními sedly s označením All-Wings. Na první pohled vás zaujmou, protože jim chybí středová část. Mají výrazné „křídlo“ pro pohodlí i výbornou oporu. Ať už jezdíte dlouhé trasy jako běžný cyklista, nebo se zaměřujete na profi jízdu, s tímto sedlem můžete očekávat vysoký komfort po všech stránkách.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nezapomeňte na sedlovku

Stěžejní pro pohodlnou a efektivní jízdu je také sedlovka. I tady můžete vybírat z mnoha rozměrů, abyste mohli nastavit výšku, která je pro vás nejvhodnější. Vyrábí se z hliníku, ty se řadí ke klasickým, nebo můžete volit typ teleskopický či karbonový.

Pokud změníte sedlo, určitě velmi rychle ucítíte rozdíl v jízdě a ve vašem komfortu. Dokoupit k němu můžete i praktický potah. Ten je určen jak pro ochranu sedla před poškozením a prodloužení životnosti, tak pro zvýšení pohodlí.

Nejnovější příběhy