13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyNa co myslet, když si chcete sjednat povinné ručení?

Na co myslet, když si chcete sjednat povinné ručení?

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Povinné ručení musí mít sjednané každý řidič, který se svým miláčkem na čtyřech kolech brázdí silnice. Ve chvíli, kdy dojde ke způsobení škody na jiném vozidle, majetku či k újmě na osobě, vypořádání hraní pojišťovna. Chcete si sjednat povinné ručení? Podívejte se společně s námi, na co rozhodně nezapomenout.

Nejlevnější nabídka rozhodně nemusí být nejlepší

Mnoho řidičů ke sjednání povinného ručení přistupuje tím stylem, že když už je to povinné a vy vlastně nemáte na výběr, tak ať to alespoň stojí co možná nejméně. Jenže nejlevnější automaticky neznamená nejlepší. Web Pro chlapy varuje, že na nejlevnější nabídce možná ušetříte nějakou tu stovku ročně, ale v momentě, kdy se něco stane, rázem můžete zjistit, že budete muset velkou část škod hradit ze své kapsy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dejte si pozor na limity

Ještě než se rozhodnete pro některou z nabídek, promyslete si výši pojistného plnění. „Ze zákona je povinný limit ve výši 35 milionů korun na zdraví a na majetek, u těžkých dopravních nehod ale tento limit někdy nestačí,“ varuje web Srovnátor. Nikdy nevíte, co se může stát. Například nabouráte do hodně drahého vozu a budete nuceni poškozenému doplatit rozdíl ze svého.

Je nutné připojištění?

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Ne vždy je součástí sjednaného povinného ručení vše, proto web Portál řidiče doporučuje sjednat si k němu ještě nějaké připojištění, které pokryje nevšední nehody. Sem lze zařadit například srážku se zvěří nebo výměnu prasklého skla.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Lze na povinném ručení nějak ušetřit?

Povinné ručení je položka, kterou řidiči vnímají jako povinnou, proto se není čemu divit, že mnohdy hledají způsoby, jak na povinném ručení ušetřit. Nutno dodat, že určování ceny povinného ručení ovlivňuje řada faktorů, se kterými moc neuděláte – například váš věk, bydliště, základní parametry vozidla. Nicméně pokud přece jen hledáte způsob, jak ušetřit, sledujte nabídky jednotlivých společností. Ty totiž často nabízí slevy při sjednání povinného ručení online, nebo když si pojištění předplatíte na rok dopředu.

Zdroj: prochlapy.cz, srovnator.cz, portalridice.cz

Nikol Kolomazníková
Vždy pro mě bylo snazší navázat přátelství s muži než s ženami. Kamarádům jsem se stala vrbou i poradkyní, ať už jde o vztahy nebo tipy, co na sebe. Na webu Men.cz se věnuji módním trendům pro muže, tipům pro kutily a sem tam přihodím nějakou radu, která se ve vztazích mužů a žen neztratí.

Nejnovější příběhy