13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyPlánujete rozjet vlastní podnikání? Víme, v jakých státech na vás čeká podnikatelský...

Plánujete rozjet vlastní podnikání? Víme, v jakých státech na vás čeká podnikatelský ráj!

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Uvažujete o tom, že začnete s podnikáním? Česká republika ovšem není tím správným státem pro vaše podnikání? Pak vám přinášíme seznam států, ve kterých je dobré začít podnikat. Jen pro zmínku, Česká republika se umístila až na 42. místě. Vyplývá to z každoroční zprávy Doing Business, kterou zveřejnila Světová banka.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Víte, kde začít podnikat? My ano!

Z předchozího odstavce víte, že se Česká republika umístila až na 42. místě v žebříčku států, jež jsou vhodné pro podnikání. Ne nadarmo se říká určitým státům, že jsou to státy firem. Začít tak můžeme krásným 6. místem, na kterém se umístilo USA. Právě o některých státech v USA se povídá, že jsou to státy firem. Založit zde společnost nebo rozjet vlastní podnikání totiž na určitých místech bývá mnohem jednodušším úkolem než v České republice. Na 5. místě se umístila Jižní Korea. I ta se může pyšnit jednoduchostí, která na vás čeká při založení vlastního podnikání.

Mluvíme zde o jednoduchosti, nikoliv o tom, jak vysoký finanční kapitál budete potřebovat. To se odvíjí od toho, v jakém odvětví budete chtít začít podnikat a zda vaše podnikání bude prováděno offline nebo online způsobem. Na 4. místě se umístilo Dánsko. Je to zapříčiněno i vysokou úrovní, na kterou jsou místní obyvatelé zvyklí. Víte, jaké státy se skrývají pod 3., 2. a 1. místem? Že ne? My ano, a tak vám je prozradíme. Pojďme se na první tři pozice společně podívat. Budete koukat, jaké státy jsou dle výše uvedené světové banky na prvních třech místech.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Podíváme se na první tři místa

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Na 3. místě se umístil Hongkong. Jak bankovní společnost uvádí, Hongkong je bezesporu tím správným místem, kde rozjet vlastní podnikání. Na 2. místě je Singapur. Opět je to dáno i bohatstvím. Obyvatelé jsou rovněž zvyklí na určitou úroveň. Platy jsou zde mnohem vyšší než u nás v České republice. Život je tady nadstandardní. Vítězem se stává Nový Zéland. Očekávali jste, že se na prvním místě nachází právě výše uvedený stát? Koukali byste na to, jak je zde podnikání populární a oblíbenou činností.

V placení daní, jež zahrnuje i daňovou zátěž firem a další ukazatele se Česká republika na 53. místě, jak je uvedeno na internetovém portálu Domaci.nh.cz.

Zdroj: Domaci.nh.cz, DoingBusiness

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Pro internetový magazín Men.cz píšu články zaměřující se na témata sex a vztahy, moc a peníze a životní styl. Z pozice muže si cením možnosti psát pro internetový portál zaměřující se právě na toto odvětví. Člověk se dokáže lépe otevřít a vypsat se ze svých vlastních pocitů. Každý muž se mnou určitě bude souhlasit v tom, že neexistuje bližší téma.

Nejnovější příběhy