back to top
HomePrezentaceTypy mužnosti: Jste bojovník nebo osamělý vlk?

Typy mužnosti: Jste bojovník nebo osamělý vlk?

Date:

Nenechte si ujít

Biohacking: Jak vylepšit své tělo a mysl pomocí vědy

V moderním světě se stále snažíme vylepšit svou produktivitu i...

Jak nositelná zařízení mění způsob, jakým trénujeme?

V posledních letech zažíváme revoluci v oblasti sportovního tréninku...

Lidé po transplantaci orgánů mohou projít změnou osobnosti, ukazují výzkumy

Myšlenka, že srdce v sobě ukrývá samotnou podstatu člověka, může...

Vědecky potvrzeno: Ženy snášení zimu lépe než muži

Je všeobecně uznávaným stereotypem, že ženy mají tendence oblékat si i při pokojové teplotě víc vrstev než muži. Jak se ale ukazuje, může něžnější pohlaví zimu ve skutečnosti snášet mnohem lépe. Jak je to možné?

Kdybyste naslouchali rozhovorům různých mužů, zjistili byste, že různí muži mají různé názory na to, co je mužnost a co je mužské. Někteří říkají, že oblékání podle kodexu je něco, co by měl dělat každý správný chlap, zatímco jiní tvrdí, že péče o vzhled prostě není mužná. Zjistěte spolu s námi, do jaké kategorie patříte vy.

Bojovník

Válečník je typ muže, kterého si s mužností spojujeme nejdéle. V dávných dobách to byl muž, který bránil vesnici před útokem, v moderní době je to muž, který chrání svobodu. Je to muž, který dokáže potlačit část svého já v zájmu vyššího cíle.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Osamělý vlk

Je to kovboj cválající do západu slunce, motorkář prodírající se pouští nebo tulák putující světem, píše portál Healthy journal. Může to být umělecký génius a intelektuál, který se skrývá před světem, aby vytvořil své mistrovské dílo nebo se soustředil na svůj výzkum.

Dobrodruh

Chce se toulat, cestovat, objevovat a dobývat. Touží vidět to, co ještě nikdo před ním neviděl. Je to typ člověka, který vidí horu a chce na ni vylézt jen proto, že ta hora tam je. Chce objevit všechno, co mu svět nabízí. Zkouší hranice svých možností a vystupuje ze své komfortní zóny. Nové a nebezpečné mu dává pocit svobody a chuť do života.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Gentleman

Zdvořilý, přívětivý a uctivý k nadřízeným i podřízeným – to je gentleman. Elegantní v oblékání, obratný v řeči, sebevědomý a chytrý, snadno si získává přátele a okouzluje dámy. Vyzná se v umění, kultuře a aktuálním dění, vysvětluje web Man linnes.

Hlava rodiny

O tomto člověku není napsáno mnoho knih, jak uvádí portál The powermoves. Přesto vždy obdivujeme tohoto průměrného člověka, který tvrdě pracuje a snaží se prostě dělat správné věci. Je to dědeček, z něhož mužnost přímo čiší, a otec, kterého jste si vždy velmi vážili.

Zdroje: Man linnes, The powermoves, Healthy journal

Adéla Černá
Čtenářům webu Men.cz nabídnu cestovatelské tipy, poradím s rozmanitými aktivitami nejen v přírodě nebo doporučím restauraci, která zaručeně poskytne gurmánský zážitek. Mou velkou vášní je také literatura, své články budu tedy věnovat i zajímavým knihám.

Nejnovější příběhy