13.3 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
DomůRady a NávodyUvažujete nad návštěvou sauny? Známe zdravotní benefity pravidelného saunování

Uvažujete nad návštěvou sauny? Známe zdravotní benefity pravidelného saunování

Date:

Nenechte si ujít

Jak pečovat o manželství, když přijdou děti? Naučte se nová pravidla

S příchodem dětí se v páru vše mění. Péče o děti je nejen psychicky a časově náročná, ale může se stát také nenápadným zabijákem partnerské spokojenosti. Jakmile ukrojíte z partnerského života, je o to důležitější společný čas plánovat, povinnosti spravedlivě dělit a nezapomínat komunikovat.

Dámy, hledáte inspiraci při výběru nového parfému? Představíme vám takové, které okouzlí nejednoho muže

Ženy mají rády, když muž voní. Rozpoznávají vůně mužů a následně je dělí do několika kategorií. Téměř každá žena se shodne na tom, že dává přednost mužům, kteří mají na sobě svůdné, mužné a zároveň smyslné vůně. Právě tyto vůně dokážou každou ženu rozpálit k nepoznání.

Jaké pracovní pozice jsou nejvyhledávanější?

Víte, jaké pracovní pozice jsou těmi nejvyhledávanějšími? Jistě každý z nás touží po práci snů, ve které nebude muset chodit do práce, protože svou činnost bude moct vykonávat z pohodlí svého domova. Dále jistě každý z nás touží po práci, která bude dobře placená, a tak si člověk bude moct dopřát alespoň dvě odpočinkové dovolené za rok.

Práce z domova je hitem od doby koronaviru. Musí se ovšem dodržovat jistá pravidla

Práce z domova neboli home office se u nás stal populárním převážně v koronavirovém období. Před covidem se mnoho zaměstnavatelů výše uvedeného slovního pojmu bálo, protože mělo strach, že zaměstnanci nebudou v domácím prostředí vykonávat takovou činnost, jakou vykonávají v zaměstnání.

Kdy je dobré opustit své zaměstnání ještě ve zkušební době?

Našli jste si nové zaměstnání? S největší pravděpodobností máte radost, což je pochopitelné. Víte, že si v nejbližší možné době budete moct zase dovolit žít jako v době, kdy jste měli předchozí zaměstnání. Radost ale může velice rychle opadnout.

Právě teď během zimy začíná mnoho lidí se saunováním. Pro někoho je návštěva sauny jen způsob, jak si čas od času zkrátit chvíle strávené v bazénu. Pro jiné je ale pravidelné saunování způsobem, jak udělat pro své tělo něco dobrého, co mu prospěje. Pokud uvažujete nad tím, že začnete chodit pravidelně do sauny, pak si přečtěte o výhodách, které vám to přinese.

Posílíte imunitní systém

Své imunitě vděčíme za to, že dokážeme odolávat nemocem, bakteriím, virům a podobně. Pokud imunitní systém nefunguje správně, jsme často nemocní, potýkáme se se zdravotními neduhy. Jeden z hlavních přínosů pravidelného saunování je posílení imunity – dojde ke zrychlení krevního oběhu, výměně kyslíku i zvýšení tvorby bílých krvinek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Podpoříte hubnutí

Mohlo by se zdát, že je to benefit, na které uslyší zejména dámské pokolení, ale nenechte se zmást – i mnozí muži by rádi nějaké to kilo dolů. Sauna může být určitým pomocníkem. Nezbaví vás sice několika kil po první návštěvě, ale proces hubnutí pozitivně podpoří.

Zaženete bolesti hlavy

Čtěte také:

Na jaké pracovní nabídky koukat jako nadšenec do online prací?

Koho z nás někdy nebolela hlava. Nepříjemné stavy, které nás dokonce mohou kompletně vyřadit z běžného procesu. A víte co? Pokud budete pravidelně chodit do sauny, předejdete nejen bolestem hlavy, ale dokonce i bolestem zad. A proč? Během pobytu v sauně dochází k roztahování cév, díky čemuž se zlepší prokrvení, a to uleví od bolesti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Navodíte lepší spánek

Máte-li problémy se spánkem, například nemůžete v noci spát, budíte se, ráno jste bez energie a podobně, i to je důvod, proč začít pravidelně navštěvovat saunu. Díky pobytu v sauně se uvolníte, odbouráte stres, který je často důvodem našich potíží se spánkem. V těle se začne tvořit hormon zvaný melatonin, kterému se říká hormon spánku – ten reguluje spánkový cyklus.

Nejnovější příběhy